Wielkanocne przygotowania

0
1502

W okresie Wielkanocnym coraz częściej popadamy w tak zwany wir przygotowań do wspólnego świętowania w gronie rodzinnym. W tym celu rozpoczynamy wielkanocne porządki polegające w głównej mierze na bardzo dokładnym odkurzeniu oraz umyciu całego domu lub mieszkania oraz myciu okien. Kiedy cały dom już lśni czystością z powodzeniem można przystąpić do ustalania wielkanocnego menu obejmującego tradycyjne potrawy świąteczne oraz ciasta i desery takie jak na przykład żurek wielkanocny, biała kiełbasa, faszerowane jajka, schab ze śliwką, domowy pasztet, a także bigos, kutia oraz sernik.

Oprócz pysznych i tradycyjnych potraw warto także zadbać o odpowiednie dekoracje stołu, dzięki którym jeszcze bardziej poczujemy niezwykłą atmosferę nadchodzącego wydarzenia. Powinniśmy nakryć go ładnym oraz odświętnym obrusem – przygotowanym specjalnie na tę wyjątkową okazję oraz udekorować bukietem kojarzących się z nadchodzącą wiosną kwiatów. Doskonale w tej roli sprawdzą się na przykład tulipany. Ponadto warto także zainwestować w świece ozdobne, które stanowić będą doskonałe dopełnienie dekoracji. Świece ozdobne postawić możemy w centralnym miejscu Wielkanocnego stołu. Najczęściej występujące świece ozdobne w tym okresie to te w kształcie zajączków oraz kurek i jajek.

Prezenty od zajączka.

Wybór odpowiednich prezentów od zajączka Wielkanocnego to także bardzo ważny element całej tej świątecznej tradycji oraz przygotowań to tego bardzo ważnego w tradycji katolickiej święta. Chociaż mówi się, iż prezenty pochodzą od zajączka to tak naprawdę sami wraz z rodziną i przyjaciółmi obdarowujemy się nimi wzajemnie. Obecnie na blogach oraz popularnych portalach i stronach internetowych możemy znaleźć wiele ciekawych inspiracji dotyczących podarunków. Do najczęściej wybieranych pomysłów na prezenty zaliczyć możemy:

  • czekoladowe upominki w formie zająca oraz jajek,

  • kompozycję kaw i herbat elegancko zapakowanych w dekoracyjnym koszu,

  • świece ozdobne np. w kształcie zająca,

  • komplet serwetek wielkanocnych wraz z eleganckim obrusem,

  • stroik wielkanocny, dzięki któremu osoba obdarowana w łatwy oraz szybki sposób udekoruje swój świąteczny stół,

  • zestaw eleganckich trunków odświętnie zapakowanych dla Pana i Pani domu,

  • zestaw szklanych lampek do wina lub szklaneczek do picia wisky,

  • książka o tematyce Wielkanocnej – na przykład związanej z historią tego niezwykle ważnego święta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here