Wanny wolnostojące – co warto o nich wiedzieć?

0
2368

Wiele można byłoby mówić na temat wanien wolnostojących. Ich niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że są atrakcyjne wizualnie, w niebywały sposób potrafią wyeksponować piękno całej aranżacji, oferując właścicielom najwyższy poziom komfortu. Umiejscowione w centralnej części łazienki, najlepiej takiej o dużym metrażu, wprowadzą powiew luksusowego charakteru. Dopełnieniem ich designerskiego wyglądu jest oczywiście finezyjna armatura, która oprócz efektownego wyrazu, zachwyci walorami praktyczno – użytkowymi.

Nie tylko na środku, ale również pod ścianą

Choć wanny wolnostojące najlepiej prezentują się usytuowane w centralnej części łazienki, są również alternatywne miejsca na ich montaż. Jednym z nich jest bez wątpienia przestrzeń pod ścianą. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy szansę zakupu zwykłej baterii ściennej, bo wolnostojące, choć imponujące w swym wyrazie to jednak horrendalnie drogie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i zasobności domowego budżetu. Mając na względzie zadowolenie swoich klientów, producenci oferują szeroki wybór kształtów, rozmiarów i kolorów. Bez najmniejszego trudu znajdziemy model czerwony, czarny, a nawet złoty!

Co jeszcze warto wiedzieć, oprócz miejsca montażu?

Nie bez znaczenia pozostaje styl wanny wolnostojącej. W tym zakresie mamy dwie opcje do wyboru – taką utrzymaną w stylu retro lub w unowocześnionej wersji. Dużą popularnością cieszą się także te z mosiężnymi elementami wykończeniowymi, podtrzymywane przez monumentalnie prezentujące się lwie łapy. I mitem jest przekonanie, że pasują wyłącznie do nowoczesnych przestrzeni. Wanna o nowoczesnym wyglądzie pozbawiona jest jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Polecana do minimalistycznych pokoi kąpielowych, w których rządzi oszczędna forma.

Wanny wolnostojące różnią się nie tylko rozmiarem, ale również ceną. Podczas, gdy najtańsze modele zakupimy za cenę kilkuset złotych, tak najdroższe z nich mogą sięgać kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Pamiętać należy jeszcze o jednym. Stojące wanny, choć niewyobrażalnie piękne to jednak mogące sprawiać trudności właścicielom w utrzymaniu czystości. Liczne zakamarki sprawiają, że łatwiej zbiera się w nich brud, stąd też wanny wolnostojące nie są polecane dla osób, które czynności sprzątające ograniczają do niezbędnego minimum.

Co w trawie piszczy, czyli o dostępnych modelach

Asortyment tego rodzaju wanien spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, albowiem oprócz bogactwa kolorystycznego, mamy do wyboru cała plejadę wzorów udekorowanych rozmaitymi elementami dekoracyjnymi. Nie wspominając już o tym, że dla tych o wysublimowanych gustach, producenci przygotowali ofertę wanien szklanych, drewnianych czy z kamienia naturalnego.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here