Rolety mini. Poznaj bliżej jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet okiennych, jaki możesz wykorzystać w swoim domu

0
293
Rolety mini

Rolety towarzyszą nam już od długiego czasu. Sięgamy po nie z chęcią, kiedy pragniemy zmniejszyć intensywność słońca wpadającego do naszych domów. Staramy się, aby zawsze były przy tym idealnie dopasowane do naszych potrzeb i spełniały szereg innych oczekiwań, zarówno pod względem wielkości, jak i sposoby montażu. Zobaczmy zatem, jakie zalety mają rolety mini, które są jednymi z najbardziej popularnych w naszych domach.

Czym się charakteryzują klasyczne rolety z kasetą?

Klasyczne rolety montowane na okna posiadają kasetę, którą umieszczamy na górnej ramie. Po zwinięciu roleta chowa się do środka kasety, dzięki czemu jest ukryta przed naszym wzrokiem. Takie rozwiązanie zapewnia jej także ochronę przed warunkami zewnętrznymi w chwili, w której nie jest używana, w tym przed zabrudzeniami.

Niestety klasyczne rozwiązanie ma też swoje wady. Przede wszystkim kaseta wymaga inwazyjnej instalacji, co oznacza naruszenie ramy okna, a nie każdy chce się na to zdecydować, zwłaszcza w wynajmowanym mieszkaniu. Co więcej, w wielu domach pojawia się problem związany ze stosunkowo małymi wykuszami okiennymi. Powodują one, że mocno odstająca od ramy kaseta opiera się o ścianę i uniemożliwia swobodne otwarcie okna na całą szerokość. Może się też zdarzyć, że kaseta wygląda bardzo ciężko na oknie, co nie dla wszystkich osób jest optymalnym rozwiązaniem.

Rolety mini jako alternatywa dla klasycznych rolet

Wygodną alternatywą dla klasycznych rolet są rolety mini, które nie zostały wyposażone w kasetę. Odznaczają się bardzo prostą budową, która przekłada się na cały szereg ich zalet. Przede wszystkim jednak nie wymagają ingerencji w budowę okna, ponieważ nie trzeba w nich przykręcać kasety do ramy.

Jak wyglądają zatem rolety mini? Warto zwrócić w nich uwagę przede wszystkim na rolkę, która jest tak umieszczona na specjalnych zaczepach nakładanych na ramę, iż zawsze pozostaje widoczna na powierzchni okna. Dzięki temu jednak nie są wymagane żadne narzędzia do instalacji i przebiega ona w pełni bezinwazyjnie.

Rolety mini: minimalizm wyglądu i działania

Ze względu na swoją prostotę, rolety mini są bardzo wygodne w użytkowaniu. Ich działanie opiera się po prostu na rozwijaniu ich z rolki albo nawijaniu na nią. Dzięki temu, iż nie posiadają kasety, prezentują się bardzo lekko i doskonale pasują do minimalistycznych wystrojów wnętrz. Sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie chcemy uniknąć nadmiaru elementów na oknie.

Co więcej, rolety mini znacznie mniej odstają od okna, co zapewnia ich komfortowe wykorzystanie przy jednoczesnej możliwości swobodnego otwierania okien. Nawet jeśli mamy tylko małe wykusze, rolety mini nie sprawiają problemów i nie opierają się o ściany (albo robią to w minimalnym stopniu).

Wiele kolorów i rodzajów

Ostatnią zaletą rolet mini jest duża ilość ich rodzajów i kolorów, spośród których możemy wybierać. Pod adresem https://rolety24.net/mini-rolety znajdziemy między innymi rolety w pełni kryjące i rolety typu dzień noc, w których przezroczyste i nieprzepuszczalne części przeplatają się wzajemnie. Możemy też wybierać między jasnymi, ciemnymi lub nietypowymi kolorami rolet, jak choćby intensywnie pomarańczowy i czerwony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here