Szungit

0
1475

Szungit to niezwykły kamień, który zbudowany jest z niezwykle rzadko spotykanej formy węgla – fulerenów. Choć spotykany na niemal całym świecie, pozyskiwany jest właściwie wyłącznie w Rosji, w Karelii, położonej przy granicy z Finlandią. Co sprawia, że szungit jest tak pożądany?

Naturalny filtr wody

Niemal każdy słyszał o filtrach węglowych – słyną one ze skutecznego usuwania niepożądanych smaków i zanieczyszczeń z wody. Również z węgla zbudowany jest szungit, co czyni z niego idealny filtr do wody – filtr o niezwykle wysokiej skuteczności i cenionym właściwością. Zawdzięcza to specjalnej strukturze – nazywanej fulerenem. Jest to struktura zawierająca w sobie aż do 1500 atomów węgla. Dzięki temu lepiej, niż jakikolwiek komercyjny filtr węglowy potrafi on oczyścić wodę z metali ciężkich, żelaza koloidalnego, produktów ropopochodnych, fenoli, dioksyn, nitratów, nitrynów, czy związków chloro-organicznych – słowem wszystkiego, czego nie życzylibyśmy sobie w spożywanej wodzie. Co ciekawe, woda poddana działaniu szungitu ma bardzo przyjemny, źródlany smak.

Do czego jeszcze można wykorzystać szungit?

Ten niezwykły minerał ma więcej zastosowań niż tylko usuwanie zanieczyszczeń z wody. W Rosji powszechnie wykorzystuje się go jako odpromiennik, w związku z jego neutralizującym wpływem na pole elektromagnetyczne.

Sproszkowany szungit jest powszechnie wykorzystywany w walce z zatruciami pokarmowymi – wynika to z zdolności do wiązania toksyn. Jego filtrujące właściwości sprawiły, że sproszkowany szungit znajduje się często w maskach przeciwgazowych. Ponadto jest wykorzystywany w kosmetologii do sporządzania kąpieli odmładzających, które mają pozytywny wpływ na stan skóry – poprawia jej elastyczność, wspiera w walce z obrzękami, zmarszczkami, a nawet łuszczycą. Szungit pozytywnie wpływa na skórę trądzikową, co ma bezpośredni związek z oddziaływaniem fulerenów na regenerację naskórka. No i nie moglibyśmy mówić o rosyjskim produkcie, bez wspominania, że skutecznie pomaga w walce z kacem.

Postaw na oryginał!

Nie wszystkie oferowane szungity pochodzą z rosyjskiej Karelli. Jednak tylko tam wydobywana jest jego prawdziwa i certyfikowana odmiana. Wiele pozostałych to po prostu inne formy węgla, które sprzedawane są nieświadomym klientom jako szungit, który rzekomo również ma mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Dlatego przy wyborze warto upewnić się co do jego miejsca pochodzenia i sprawdzić, czy ma certyfikaty potwierdzające jego oryginalność. Wówczas z pewnością zakupiony szungit spełni pokładane w nim nadzieje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here