Styrobeton czy styropian? Sprawdzamy który będzie lepszy!

0
13932
Styrobeton czy styropian? Sprawdzamy który będzie lepszy

Odpowiednia izolacja termiczna podłoża jest ważnym elementem wpływającym na późniejsze warunki panujące w danym pomieszczeniu. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na zalety stosowanych materiałów izolacyjnych. Do najpopularniejszych na rynku należą styropian oraz styrbeton. Dzisiaj przyjrzymy się im bliżej, przekonamy się, jakie są ich zalety i dowiemy się, który z nich sprawdzi się lepiej jako materiał izolacyjny.

Na co zwrócić uwagę

Wybierając materiał do izolacji podłóg oraz posadzek warto przyjrzeć się kilku istotnym szczegółom, które mogą wpłynąć na warunki termiczne panujące po zakończeniu prac. Oba ze wspomnianych materiałów, czyli styrbeton i styropian mają bardzo podobne właściwości termiczne, jednak ze względu na swoją budowę różnią się pod innymi względami. Ten drugi nie jest w stanie szczelnie pokryć wszystkich szczelin, z czym doskonale radzi sobie styrbeton. Dokładnie pokrywa on podłoże, także w okolicy rurek, zgięć oraz innych trudnych do wypełnienia miejsc. Dzięki temu nie powstają mostki termiczne, a posadzka jest wypoziomowana. Styropian natomiast jest lekki i łatwy w transporcie, jak też w ręcznej obróbce, do jego nakładania nie trzeba używać maszyny, jak jest to w przypadku styrbetonu.

Ogłaszamy zwycięzcę

Naszym zadaniem zdecydowanie lepszym materiałem izolacyjnym jest styrbeton, który ma o wiele więcej zalet niż wad. Najczęściej wskazywane to duża wytrzymałość na ściskanie przy stosunkowo małej wadze własnej, czy też możliwość wykonywania wylewki także zimą, nawet przy minusowej temperaturze. Za wyborem tego izolatora przemawia także prosty i szybki proces aplikacji, bez względu na kształt i wielkość pomieszczenia. W przeciwieństwie do styropianu materiał ten jest całkowicie odporny na działanie wody, wykwit grzybów czy też zagnieżdżanie się takich szkodników jak myszy lub kolonie owadów.

Nowoczesne technologie wykorzystane do produkcji styrbetonu sprawiają, iż jest to produkt o wysokiej przydatności, znacznie ułatwiający prace budowlane, zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i zabudowy wielorodzinnej. Jest to uniwersalny produkt o wielu zaletach i zastosowaniach, przewyższający swojego konkurenta pod wieloma względami.

Jednak, by móc budować wydajnie i trwale, musimy korzystać z materiałów wysokiej jakości, takich jak styrbeton firmy Hirsch, o którym więcej można dowiedzieć się, zaglądając pod adres http://www.hirsch-porozell.pl/thermozell.html. Warto skorzystać z tej oferty, by mieć pewność, że wybrany przez nas materiał izolacyjny spełni nasze oczekiwania.

[Głosów:124    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here