Sprzęt do sprzątania – czego używać aby dom lśnił

0
2127
Sprzęt do sprzątania

Każda kobieta lubi mieć w swoim domu porządek. W dzisiejszych czasach, gdy na wiele rzeczy nie ma zbytnio czasu bardzo ważne jest aby sprzątanie zajmowało jak najmniej czasu. Aby tak się stało bez zbyt dużego wysiłku warto mieć odpowiedni sprzęt do sprzątania, bo przecież czyste mieszkanie wpływa na nasze samopoczucie. Wartym zwrócenia uwagi sprzętem do sprzątania jest mop parowy. Urządzenie to wyposażone jest w grzałkę oraz pompkę, dzięki czemu woda podgrzewana jest do odpowiedniej temperatury, co powoduje wydzielanie się gorącej pary. Sprzątanie tego rodzaju mopem staje się o wiele szybsze i dokładniejsze bez użycia większego wysiłku. Mop parowy idealnie sprawdza się w sprzątaniu płaskich powierzchni płytkowych, a także w odświeżeniu mebli wypoczynkowych, czy też usuwaniu plam na dywanie.

Sprzęt do mycia okien i podłogi

Sprzęt do sprzątania jaki warto mieć w domu to myjka do okien. Sprawia ona, że mycie okien jest dużo szybsze i nie pozostają smugi, osady oraz zacieki na szybach. Okna są bardziej błyszczące bez użycia dużego wysiłku. Nie musimy mieć kilku ściereczek i na dodatek mamy suche i czyste ręce. Myjka doskonale sprawdza się także w myciu szklanych blatów, luster oraz kabin prysznicowych.

Następnym urządzeniem do sprzątania, które warto mieć w domu jest odkurzacz wodny. Jest on wyposażony w filtr wodny, który skutecznie usuwa pyły i bakterie. Doskonale radzi sobie również z sierścią naszych pupili. Nowoczesne odkurzacze wodne nie tylko usuwają nieczystości z różnych powierzchni ale także zanieczyszczenia z powietrza. Odkurzacz wodny jest zatem idealnym rozwiązaniem w domu, w którym mieszkają alergicy, ponieważ nie dość, że usuwa bakterie z powietrza to w dodatku je jeszcze nawilża i odświeża.

Walka z owadami

Ciekawym urządzeniem jest również pochłaniacz pająków, który dzięki zasysanemu powietrzu wciąga pająka do środka nie pozostawiając śladu na ścianie czy też podłodze. Nie musimy się przy tym bać, że pająk za chwilę wyjdzie nam z powrotem, tak jak to jest w przypadku omiatania pająków zwykłą szczotką.

Oczywiście poza tym, że warto mieć w domu nowoczesne sprzęty do sprzątania to warto mieć także tradycyjną szczotkę ze zmiotką czy płaskiego mopa. Często zdarza się, że mamy do sprzątnięcia bardzo małą powierzchnię i tak naprawdę nie opłaca nam się wyjmować profesjonalnego sprzętu.

Bardzo ważne jest też aby do sprzętu do sprzątania mieć odpowiednie środki czystości, gdyż samym urządzeniem bez dodania odpowiednich detergentów nie zawsze udaje nam się usunąć wszystkie zanieczyszczenia oraz osiągnąć zamierzony efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here