Rolety – praktyczne i łatwe w obsłudze systemy osłonowe na okna

0
762
Rolety

Systemy osłonowe na okna to często pomijana przez nas kwestia. Wbrew pozorom, wybór systemu osłonowego ma olbrzymi wpływ na użyteczność danego pomieszczenia oraz komfort przebywania w nim. Dlatego, nie należy bagatelizować tej sprawy i dołożyć starań, dobierając osłony adekwatne wobec naszych oczekiwań. Wśród tych zyskujących na popularności znajdują się rolety podgumowane, które pozwalają na łatwą regulację poziomu nasłonecznienia w danym pomieszczeniu. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat rolet podgumowanych, w którym podpowiemy – w czym wyjątkowość tego typu rolet oraz kiedy i dlaczego warto wybrać właśni je.

Rolety podgumowane – precyzyjna kontroli jasności w danym pomieszczeniu

Jedną z najważniejszych funkcji, którą pełni każdy system osłonowy na okna jest – możliwość regulowania ilości wpadającego do wewnątrz światła. W niektórych pomieszczeniach potrzebujemy większego lub mniejszego poziomu jasności, co oczywiście zależy od różnych czynników – takich jak przeznaczenie danego pomieszczenia, czas korzystania z niego, rodzaj wykonywanych wewnątrz prac. Szczególnym pod tym względem pomieszczeniem jest kuchnia, które w ciągu dnia powinno być dobrze naświetlone, wieczorem natomiast – odgrodzone od świata zewnętrznego.

Regulowanie jasności pomaga też w kontrolowaniu prywatności naszego życia domowego. Dobrze osłonięte okna uniemożliwia wścibskim przechodniom zaglądanie do wnętrza. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wieczorem, gdy pracujemy przy sztucznym oświetleniu. Rolety to więc dobry sposób, by odgrodzić się od świata poza-domem i chronić własną prywatność.

Rolety a nadmiar światła – czyli o tym dlaczego stosujemy rolety podgumowane?

Rodzajem rolet zyskujących na popularności są tak zwane rolety podgumowane. Ich wyjątkowość polega na zastosowaniu specjalnego elementu konstrukcyjnego, wykonanego z gumy. Dzięki jego obecności, rolety te pozwalają zaciemnić dane pomieszczenie nawet w 100 procentach (w przypadku oczywiście rolet w kolorze czarnym). Oznacza to, że w środku dnia możemy stworzyć warunki identyczne z „nocnymi ciemnościami”.

Rolety podgumowane zawierają element gumowy, którym została podszyta tkanina. Dzięki jego obecności, tkanina przylega szczelnie do krawędzi szyby, nie pozostawiając nawet najmniejszych przesmyków, przez które mogłoby przedostać się światło. Warto podkreślić, że obecność gumy nie wpływa w żaden sposób na efektywność pracy i sposób sterowania ułożeniem rolet.

Rolety podgumowane zaciemniające nadają się do stosowania w niemal wszystkich rodzajach pomieszczeń. Odradza się jedynie montowanie ich w oknach dachowych – z prostego powodu. Nadmiar światła słonecznego może tak rozgrzać rolety, że doprowadzi do odkształcenia elementów gumowych. W przypadku pozostałych okien oraz pomieszczeń – możemy bez problemów stosować rolety podgumowane.

Większość dostępnych rolet podgumowanych została wykonana w estetyczny i schludny sposób. Szczególnie warte polecenia są te znajdujące się w ofercie: https://rollcenter.pl/. Znajdziemy przede wszystkim rolety wykonane w tradycyjnych barwach, takich jak odcienie beżu, szarego oraz brązu. Należy w tym miejscu podkreślić, że tkanina i ogumienie prezentują identyczne tonacje kolorystyczne, co zwiększa wartość estetyczną danej rolety.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here