Łóżeczka turystyczne – bezpieczeństwo i niezawodność

0
2298

Na rynku jest szeroki wybór łóżeczek turystycznych, warto jednak zdecydować się na taki model, który jest przede wszystkim bezpieczny i komfortowy dla dziecka. To nie tylko funkcjonalny gadżet, ale również obowiązkowy element wyprawki dziecięcej. Warto zdecydować się na zakup łóżeczka turystycznego, szczególnie wtedy gdy planuje się wyjazd, np. do kwater czy pensjonatów, dzięki temu zwiększa się komfort.

Łóżeczka turystyczne są również przydatne w sytuacji, gdy dziecko nocuje u dziadków albo podczas drzemki w ogrodzie. To także niezastąpiony element, gdy dziecko uczy się wstawać. Nawet jeśli się przewróci nie uderzy się główką o szczebelki lecz o miękką siatkę, którą jest wyścielany.

Warto również zwrócić uwagę, że nie zajmuje ono dużo miejsca. Po złożeniu można je niemal przez cały czas trzymać np. w bagażniku. Dzięki temu ma się je zawsze pod ręką w razie potrzeby.

Najlepiej wybrać model, który posiada system szybkiego składania, co jest dodatkowym ułatwieniem, a dedykowana dla niego torba ułatwia transport. Łóżeczko turystyczne powinno być przede wszystkim stabilne, posiadać ciche i miękkie kółka. Jeżeli łóżeczko ma służyć noworodkowi, warto zdecydować się na opcję z materacem, który jest podwieszany oraz przewijakiem.

Ciekawym wyborem są modele typu dwa w jednym, czyli takie, które sprawdzą się również na zewnątrz. Posiadają boki z siatki, które zapewniają lepszą cyrkulację powietrza. Dobrym wyposażeniem jest również moskitiera, co sprawia, że nie będzie się trzeba martwić o atak komarów czy innych insektów. Najlepsze modele posiadają też zadaszenia, które chronią przed promieniami UV, gdyż jak wiadomo są one szczególnie szkodliwe dla delikatnej skóry dziecka.

Jeżeli już wybraliśmy model z kółkami, powinny mieć one hamulce, które są dodatkowym gwarantem bezpieczeństwa. Dodatkowym wyposażeniem mogą być płozy do bujania, które sprawdzą się szczególnie przy usypianiu dziecka, a wibracje zawarte w materacu, pozwolą je uspokoić. Dobre modele posiadają także kieszenie, gdzie można schować najpotrzebniejsze artykuły pierwszej potrzeby oraz zabawki. Natomiast pozytywka zapewni dziecku dodatkową rozrywkę.

Łóżeczka dobrych marek nie mają także twardych elementów, które są niebezpieczne dla dzieci. Dla trochę starszych dzieci warto wybrać model, który sprawdzi się również jako kojec do zabaw.

Na stronie empik.com możemy znaleźć wiele modeli łóżeczek turystycznych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Ciekawą propozycję ma marka Graco, która oferuje produkt Contour Electra. Jest to łóżeczko turystyczne, które posiada dwie funkcje wibracji. Ponadto wyposażone jest w muzykę i nocną lampkę. Jego składanie i rozkładanie jest bardzo proste i zajmuje tylko chwilę. Posiada także wyjmowany przewijak i pałąk z zabawkami. W elemencie wyposażenia znajduje się torba turystyczna, która jest bardzo pojemna. Stabilność łóżeczka zapewniają nóżki, których jest aż 7, w tym dwa to koła. Maksymalna waga obciążenia wynosi 14 kg. Łóżeczko wyróżnia również ciekawy design, który idealnie wpisuje się w minimalizm oraz stanowi element wyposażenia nowoczesnych wnętrz.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here