Kanapa do salonu – doradzamy na co zwrócić uwagę

0
2859

Salon to niezwykle ważne miejsce w każdym domu lub mieszkaniu. To tutaj domownicy odpoczywają (na przykład oglądając telewizję czy czytając książkę) bądź przyjmują znajomych i rodzinę. Dlatego też warto urządzić go w taki sposób, aby był nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale także przytulny, ciepły i skłaniający do relaksu. Niezwykle ważnym wyposażeniem każdego pokoju dziennego jest odpowiednia kanapa, która nierzadko jest centralnym punktem tego pomieszczenia. Jednak aby spełniała wszystkie swoje funkcje, to musi być dobrana w odpowiedni sposób. Zatem na co zwrócić uwagę podczas zakupu kanapy? Oto kilka podstawowych informacji.

Rodzaj kanapy

Pierwszą kwestią, jaką należy rozważyć przy zakupie kanapy jest jej rodzaj. W tym przypadku może być to kanapa rozkładana (czyli z funkcją spania) bądź nierozkładana. Pierwsza opcja jest znacznie bardziej praktyczna, gdyż kanapa rozkładana szybko zapewni dodatkowe miejsce do spania – na przykład dla gościa. Ten typ kanapy sprawdzi się przede wszystkim w stosunkowo małych mieszkaniach, gdzie wygospodarowanie miejsca na dodatkowe łózko jest niezwykle trudne. Warte podkreślenia jest to, iż wielu producentów mebli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i produkuje sofy, które można rozłożyć. Wiele z nich posiada także pojemniki na pościel, co jest dodatkowym ułatwieniem.

Rozmiar kanapy

Ważną kwestią przy zakupie kanapy do salonu jest jej rozmiar – i to zarówno pod względem wielkości, jak i głębokości. Pod tym względem wybór jest bardzo duży więc każdy znajdzie coś na miarę własnych oczekiwać. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na metraż salonu. W przypadku dużych pomieszczeń zdecydowanie lepiej sprawdzą się kanapy o dużych wymiarach, które zapełnią powierzchnię. Natomiast małe pomieszczenia wymagają znacznie mniejszych kanap, które dodatkowo mogą być wyposażone w podłokietnik (pełniący funkcję stolika) lub pufę chowaną do jej wnętrza. Dodatkowo należy uwagę na głębokość sofy – w przypadku przyjmowania gości powinna ona wynosić około 90 centymetrów.

Styl i kolor kanapy

Styl i kolor kanapy do salonu zależy przede wszystkich od indywidualnych upodobań oraz charakteru całego pomieszczenia. Wśród dostępnych modeli kanap można zdecydować się na kanapę klasyczną lub nieco bardziej ekstrawagancką – na przykład w stylu retro lub wykonaną z palet. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, które składają się z kilku komponentów. Dzięki temu można je ze sobą łączyć i tworzyć różnorodne zestawienia. Równie bogaty wybór jest pod względem kolorystyki – kanapy można kupić w niemal każdej barwie. Dobrym rozwiązaniem jest kanapa ze zdejmowanym pokrowcem, który można zmienić na inny.

Ważną kwestią przy zakupie sofy do salonu jest jej obicie, które może być skórzane lub materiałowe. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wygodę sofy – niektóre z nich są bardzo ładne i eleganckie, ale niestety niezbyt komfortowe. W tym przypadku należy pamiętać, iż sofa to zakup na lata. I dlatego warto poświęcić nieco czasu na jej właściwy wybór.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here