Czym kierować się przy wyborze fotela obrotowego dla dziecka?

0
2242
Czym kierować się przy wyborze fotela obrotowego dla dziecka?

Aranżując pokój dziecka warto pomyśleć o dobraniu odpowiedniego obrotowego fotela dla dziecka, który dopasowany będzie do jego rozwoju, a także wysokości blatu biurka. Zatem, jaki fotel będzie odpowiedni i czym kierować się przy jego wyborze?

Wygodny fotel dla dziecka – wsparcie dla kręgosłupa jest kluczową kwestią

Pierwszą i najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze fotela dla dziecka jest jego wyprofilowanie. Powinno być ono dopasowane do krzywizn kręgosłupa, zapewniając mu odpowiednie podparcie we wszystkich jego punktach. To niezwykle istotne, gdyż uczy dziecko prawidłowej postawy w czasie siedzenia. Garbienie się jest dzięki temu wyeliminowane, a dziecko nabiera właściwych nawyków, przez co nie ma problemu z wadą postawy, a w życiu dorosłym z poważnymi schorzeniami kręgosłupa wskutek zaniedbania. Fotel dla dzieci pomocny jest zarówno do odrabiania lekcji, jak i czytania książek czy grania w gry komputerowe, dlatego spędzają na nim wiele godzin i musi być maksymalnie dopasowany do ich potrzeb.

Fotel dla dzieci „rośnie” razem z nimi

Często rodzice urządzając pokój dziecka, chcą aby meble służyły mu jak najdłużej, także w wieku nastoletnim. Dlatego starają się wybierać modele, które będą uniwersalne zarówno pod względem designu, jak i wielkości. Nie inaczej jest w przypadku fotela dla dzieci. Powinien posiadać regulowaną wysokość siedziska, dzięki czemu każde dziecko, niezależnie od wieku i wysokości blatu będzie mogło korzystać z biurka. Fotel dla dziecka może mieć również regulowane podłokietniki, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb dziecka.

Obrotowy fotel dla dziecka – dopasuj go do rodzaju podłogi

Obrotowy fotel dla dziecka wyposażony jest w kółka, które zapewniają mobilność. Dzięki nim dziecko może sięgać po znajdujące się za nim książki na regale, a także przesuwać się wzdłuż biurka. Oczywiście siła nacisku może powodować z czasem zniszczenie podłogi w tym miejscu, dlatego warto zastanowić się na wyborem kółek do obrotowego fotela dla dziecka. Jeśli na podłodze znajduje się wykładzina lub dywan, można zdecydować się na fotel dla dziecka z plastikowymi kółkami, natomiast jeśli w pokoju są panele lub parkiet, lepszym wyborem będą kauczukowe kółka, które nie pozostawią zarysowań na podłodze, zatem przedłużą jej trwałość. Jeśli, posiadając parkiet w domu, chcemy wybrać model fotela dla dziecka z plastikowymi kółkami, musimy wyposażyć się w matę ochronną, która będzie zapobiegać niszczeniu podłogi.

Wybór designu fotela dla dzieci ma znaczenie

Wygodny fotel dla dziecka powinien być również ciekawym dopełnieniem aranżacyjnym wnętrza. Zatem jego kolor warto dopasować do wykończenia mebli. Jeśli komody czy szafy posiadają kolorowe uchwyty, a także wykończenia, można w tym samym odcieniu dobrać fotel do biurka. Warto zwrócić również uwagę na rodzaj materiału, który powinien być „oddychający”, zatem zapewniać swobodny przepływ powietrza, tak by dziecko w upalny dzień ” nie przykleiło się” do fotela. Wygodny fotel dla dziecka może być również wykonany z ekoskóry, która zapewnia miękkie i komfortowe siedzisko. Wybór designu fotela można dobrać również do wieku i zainteresowań dziecka. Dla chłopca można wybrać fotel z okrągłym oparciem z grafiką piłki. Dzieci, które uwielbiają kreskówki z pewnością ucieszą się z fotela z wizerunkiem ulubionej postaci. Jednak takie fotele wraz z dorastaniem dziecka trzeba wymienić. Dla nastolatków doskonałym wyborem mogą być fotele wykonane z elastycznej sklejki i pokryte ekoskórą lub materiałem PCV. Mogą być wykończone napisami i kolorowymi grafikami. Jeśli chce się wybrać model uniwersalny, który będzie służył dziecku aż do ukończenia przez niego szkoły, to warto wybrać fotel w jednolitym kolorze, którego elementem dekoracyjnym mogą być pikowania na materiale.

Zatem wygodny fotel dla dziecka można dopasować do każdej aranżacji wnętrza. Urządzając niewielki pokój dla dziecka, który chcemy optycznie powiększyć, warto wybrać model w jasnym czy nawet białym kolorze, który rozświetli wnętrze i doda mu więcej głębi. Do wnętrza w stylu pop art doskonałe będą fotele w kształcie jajka, które są kwintesencją nowoczesnego designu reprezentowanego np. przez Vernera Pantona. Jeśli obawiamy się o stan runa naszego dywanu i nie chcemy kupować dodatkowych podkładek pod fotel, zawsze możemy zdecydować się na fotele posadowione na stopie, bez kółek, które również bardzo elegancko się prezentują i pięknie odbijają światło, a dla dziecka są równie wygodne i zapewniają stabilną pozycję podczas odrabiania lekcji i nauki. Mnogość wyboru sprawia, że z pewnością dopasujemy odpowiedni model do pokoju dziecka, który będzie bezpieczny pod każdym względem i jednocześnie przypadnie mu do gustu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here