Czy wybierasz pręty gwintowane właściwej jakości?

0
1435
Czy wybierasz pręty gwintowane właściwej jakości?

Chcecie zdecydować się naprawdę na dobrej jakości pręty gwintowane? Badania pokazują, że dużo osób w trakcie podejmowania ostatecznych decyzji popełnia rozmaite błędy. W efekcie stosują kiepskiej jakości pręty gwintowane… Dzisiaj dowiecie się, jak wybierać takie akcesoria. Poznacie również skutki złych decyzji.

Czym odznaczają się dobre pręty gwintowane?

Porządne pręty gwintowane są starannie wykonane z dobrego surowca. Obecnie najczęściej jest to stal. Fachowcy zwracają uwagę na rozmaite parametry. To nie tylko gatunek lub klasa stali. Interesuje ich średnica, wymiary przekroju itp. Co jeszcze jest tutaj kluczowe? To cechy jakościowe, aspekty wytrzymałościowe itp. Najlepiej zdecydować się na pręty gwintowane od porządnego producenta. Te elementy muszą być również dopasowane do konkretnego zastosowania.

Dobrym wyborem są na przykład pręty gwintowane DIN 975/DIN 976. Co warto wiedzieć na ich temat? Posiadają one różne rodzaje gwintów (metryczny, lewozwojny, drobnozwojny albo trapezowy). Występują w rozmaitych klasach wytrzymałości (4.8, 5.8, 8.8, 10.9, 12.9). Zazwyczaj są produkowane ze stali nierdzewnej A2 (INOX). W zależności od przeznaczenia, można również zdecydować się na akcesoria wyprodukowane przy użyciu stali węglowej, mosiądzu, poliamidu, stali kwasoodpornej A4, czy stali kwasoodpornej A4-80. Dodatkowo pręty gwintowane tego typu są pokrywane ocynkiem galwanicznym, ocynkiem ogniowym, ocynkiem galwanicznym żółtym – po to, aby była zachowana większa odporność przed korozją. W zależności od materiału, pręty gwintowane charakteryzują się rozmaitym zakresem oznaczonym skalą M. Pod tym względem zdecydowanie najbardziej uniwersalne są materiały zrealizowane ze stali nierdzewnej albo stali kwasoodpornej A4, ponieważ w tym przypadku zakres wynosi M2 – M39.

Gdzie stosowane są takie pręty gwintowane? W rozmaitych pracach budowlanych, a także wykończeniowych. Chodzi nam o montaż więźby dachowej, instalacje hydrauliczne, instalacje elektryczne, instalacje wentylacyjne itp. To jednak nie wszystko, ponieważ takie akcesoria są stosowane również w czasie podwieszania sufitów.

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/prety-gwintowane-wpusty/prety-gwintowane-din-975-din-976/

Czym może skończyć się stosowanie nieodpowiednich prętów?

Niektórzy próbują oszczędzić i decydują się na pręty gwintowane z nie do końca sprawdzonego źródła, które nie spełniają żadnych norm. Pamiętajcie, że niska cena to w zdecydowanej większości przypadków bardzo niska jakość… Pręty tego typu przenoszą mniejsze obciążenia. Dodatkowo ostry gwint może spowodować obrażenia dłoni. Z kolei nakrętka często blokuje się na gwincie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here