Żarówki LED – dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

0
832
Żarówki LED

Od wielu już lat coraz większą popularnością cieszą się żarówki LED. W coraz większej ilości domów wypierają one żarówki tradycyjne. Nie może to dziwić. W porównaniu z żarówkami tradycyjnymi te ledowe mają bardzo wiele zalet. Warto zatem wiedzieć, dlaczego wymiana żarówek tradycyjnych na te ledowe to bardzo dobre rozwiązanie.

Oszczędność energii

Jedną z największych zalet żarówek LED jest oszczędność energii. Widać to gołym okiem, jeśli tego typu żarówki porówna się ze świetlówkami czy halogenami. Żarówka LED pobiera zdecydowanie mniej prądu w porównaniu z innymi żarówkami. I mowa tu o poziomie nawet kilkunastu wat. To jednoznacznie przekłada się na znacznie mniejsze rachunki za energię elektryczną. Jeśli zatem chce się zaoszczędzić na prądzie, to żarówki ledowe stanowią idealne rozwiązanie.

Długa żywotność

Drugą istotną zaletą żarówek LED jest ich długa żywotność. Żarówki ledowe cechuje trwałość i wytrzymałość, a to przekłada się na to, iż służyć mogą nawet przez kilkanaście lat. Oczywiście po pewnym czasie moc takiej żarówki zacznie słabnąć. Nie ma tu jednak ryzyka, że żarówka nagle i nieoczekiwanie przepali się. Taka sytuacja także przekłada się na oszczędności finansowe. W przypadku żarówek ledowych nie ma konieczności ich częstej wymiany. Nie trzeba zatem wydawać co jakiś czas środków finansowych na nowe żarówki.

Brak problemu nadmiernego nagrzewania

Niestety jedną z wad tradycyjnych żarówek jest to, iż takie żarówki bardzo szybko się nagrzewają. Taka sytuacja często bywa dość kłopotliwa. W dodatku nie jest to zbyt bezpieczne. Inaczej jest w przypadków żarówek LED. Te w żaden sposób się nie nagrzewają. Mogą być bez problemu dotykane, bez ryzyka oparzenia. Żarówki ledowe stanowią zatem bardzo dobre rozwiązanie w przypadku pokoju dziecięcego. Małe dzieci zawsze są ciekawe świata. Może się zatem zdarzyć, że dziecko będzie chciało dotknąć żarówki w lampce. Jeśli będzie to żarówka ledowa, to nie ma żadnego ryzyka, że dziecko może się oparzyć.

Ekologia

W dzisiejszych czasach kwestie ekologiczne są niezwykle ważne. Także przy wyborze oświetlenia pamiętać trzeba o ochronie środowiska. Zaletą żarówek LED jest to, iż mogą być one poddawane recyklingowi. Oznacza to, że mogą być ponownie wykorzystywane. Ma to ogromne znaczenie dla ochrony środowiska. Nie bez znaczenia jest także fakt, że żarówki LED wykonane są z materiałów bezpiecznych, które nie zawierają w swoim składzie żadnych substancji szkodliwych. Każda osoba, dla której ochrona środowiska jest ważnym tematem, postawić powinna właśnie na żarówki LED.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here