Yankee Candle – Co wybrać, gdzie i za ile?

0
3429
Yankee Candle

Swego czasu posiadanie w domu choć jednej świecy zapachowej marki Yankee Candle było wręcz koniecznością. Szybko przekonały się do nich vlogerki, blogerki, a zaraz potem ‚zwykli’ obywatele. Bardzo szeroka gama zapachów, dodatkowe zapachy ”sezonowe” i możliwość wybrania najlepszego dla nas rozmiaru sprawiają, że wiele osób decyduje się na taki zakup. Dodatkowo świece marki Yankee Candle mogą być również doskonałym sposobem na prezent dla kogoś, kto lubi tego typu niewielkie, pachnące dodatki.

Zanim zanurzymy się w ten pachnący świat, należałoby odpowiedzieć sobie czym jest Yankee Candle. Przede wszystkim jest to producent świec i wosków zapachowych, a także innych gadżetów, jak chociażby kominki do roztapiania wosków, lampiony czy nakładki na świece. Dzięki temu produkty Yankee Candle mogą znaleźć swoje miejsce w każdym wnętrzu, gdyż ilość rozwiązań jest ogromna. Pierwsza świeca w dorobku Yankee Candle to ta, którą szesnastoletni Michael przygotował dla swojej mamy w roku 1969. Później co roku powstawały cztery nowe kolekcje nazywane Q, np. Q1 2016, Q2 2016, etc. Dodatkowo cyklicznie dostępne są także limitowane kolekcje zapachów.

Dla wszystkich świecoholików bardzo istotny jest czas palenia, o którym informuje producent. Nie inaczej jest w przypadku Yankee Candle. Okazuje się, że najbardziej opłacalnym jest zakup dużego słoja – co nie powinno przecież nikogo dziwić – ale także samplera oraz wosku. Doskonałym sposobem na zapoznawanie się z zapachami Yankee Candle jest zatem kupowanie wosków czy samplerów, dzięki czemu możemy przekonać się czy dany aromat nam odpowiada na tyle, aby używać go przez od 110 do 150 godzin. A wąchać jeszcze dłużej, bo wiadomym jest, że święcę odpalamy na krótszy czas niż jest ona wyczuwalna.

Zanim przejdziemy do problemu, gdzie można i gdzie warto kupować świece i inne produkty Yankee Candle, odpowiedzmy sobie na pytanie czym one się właściwie różnią. Sztampowym produktem tej marki są świece dostępne w słojach – ”Jar Candle”. Jest to doskonały pomysł na prezent, o ile dobrze znamy zapachowy gust osoby, którą chcemy obdarować. Często nie jest to proste, gdyż sam opis zapachu czy choćby delikatne powąchanie go przed zakupem to za mało, aby mieć pewność, że będzie on dla nas odpowiedni. A najmniejsza ze świec zostanie z nami do 40 godzin, dlatego warto przemyśleć taką decyzję.

Tutaj z pomocą przychodzą woski i samplery, które pozwalają nie tylko na uzyskanie magicznego klimatu w domu, ale także – a może przede wszystkim – na przetestowanie wybranego przez nas zapachu. Ich używanie jest natomiast nieco inne niż w przypadku tradycyjnych świec. Niewielka świeczka – sampler – wymaga od nas także małego świecznika, kubka, kieliszka bądź spodka. Natomiast, aby mieć możliwość używania wosku i wydobycia z niego zapachu, trzeba kupić także tealight’y oraz kominek. Tutaj gwarantujemy sobie również bardzo przyjemny aspekt wizualny w połączeniu z przepięknym zapachem.

O ile jeszcze jakiś czas temu zakup produktów Yankee Candle mógł być jakimkolwiek problemem, o tyle teraz – absolutnie nie. Nie tylko mamy zdecydowanie większy dostęp do sklepów stacjonarnych, ale również możemy dokonywać zakupów w Internecie, co oczywiście wiąże się z niższą ceną, ale równocześnie z kosztami dostawy. Z drugiej strony jednak kupowanie w sklepie stacjonarnym daje nam możliwość ”zapoznanie się” z danym zapachem. Jeżeli jednak jesteśmy pewni wybranego aromatu a dodatkowo nasze zakupy są ciut większe, wówczas sklep internetowy to lepsze rozwiązanie. Możemy również dogadać się z znajomymi i dokonać wspólnego zamówienia.

Wybranie idealnego zapachu nie jest wcale łatwe, tym bardziej biorąc pod uwagę szeroką gamę dostępną w sklepach. Dlatego też zanim wybierzemy pełnowymiarową świecę, lepiej jest sięgnąć po wosk lub sampler, który nawet gdyby okazał się nietrafionym wyborem, nie byłby zbyt dużym marnotrawieniem pieniędzy. Z tego też względu producent Yankee Candle zadbał o to, aby każdy zapach był dostępny w kilku różnych rozmiarach – od dużego słoja do wosku.

Przede wszystkim każdy kto zaczyna swoją przygodę ze świecami Yankee Candle powinien wiedzieć, że są one dostępne w pięciu liniach zapachowych. Po pierwsze, możemy zakupić ”jadalny” zapach z grupy ” Food and Spiece”. Drugą grupą są świece ”kwiatowe” czyli zapachy z linii ”Floral”. Kolejna linia o nazwie ”Fruit” nawiązuje do owoców. Jeśli szukamy czegoś lekkiego i odświeżającego śmiało możemy sięgnąć po świecę ”Fresh”. Ostatnią linią są świece ”Festive”, które zostały przeznaczone na świąteczna i prezenty okolicznościowe. Poza woskami każda z świec marki Yankee Candle jest oznaczona w prawym dolnym rogu złotym znaczkiem, na którym znajduje się oznaczenie linii zapachowej.

Jeśli odkryjemy swój ulubiony zapach możemy sięgnąć po duży słój, który będzie dla nas płonął nawet do 150 godzin. Należy też pamiętać, że już zapalenie świecy na około pół godziny gwarantuje przyjemny zapach w całym domu. Średnie słoje wystarczą nam do 90 godzin, a mały słój to czas palenia około 90 godzin. W porównaniu z nimi najkrócej topią się woski do kominka, bo zaledwie osiem godzin. Z drugiej strony jednak gwarantują one bardzo przyjemny i intensywny zapach.

Świeca Yankee Candle to doskonały pomysł na prezent, dla kogoś kto jest fanem dodatków do domu, ale nie tylko. Co ważne, ucieszą się z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, gdyż producent Yankee Candle przygotował także zapachy specjalnie z myślą o nich. Bardzo często zdarza się, że Młoda Para prosi swoich gości o zakup świec zamiast kwiatów. Jest to również sposób na uzyskanie przyjemnego zapachu w kościele podczas nabożeństwa czy na sali pełnej gości.

Choć nie wszyscy lubią świece zapachowe, z pewnością każdy doceni doskonałą jakość świec Yankee Candle. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że przed zakupem dużego słoja możemy przetestować praktycznie każdy zapach. Świece Yankee Candle to także świetny pomysł na prezent, zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Zachęcamy do znalezienia swojego ulubionego zapachu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here