W jakich wnętrzach sprawdzą się schody metalowe?

0
2386
schody metalowe

Rosnąca popularność mieszkań dwupoziomowych, wnętrz z antresolą, a także domów piętrowych lub parterowych z poddaszem użytkowym przyczyniła się do zwiększenia rynkowej oferty na gotowe do montażu konstrukcje schodów wewnętrznych. Obok cieszących się stale wysoką popularnością, tradycyjnych konstrukcji schodów drewnianych, na rynku pojawiły się również schody metalowe wewnętrzne, zwykle wykonane z trwałej stali kwasoodpornej. Jakie są zalety tego typu schodów i do jakich wnętrz będą one pasować?

Zalety schodów metalowych

Największą zaletą tego typu konstrukcji jest ich niska waga, zwłaszcza w porównaniu ze schodami betonowymi. W stosunku do schodów tradycyjnych o konstrukcji drewnianej  schody metalowe są bardziej sztywne, lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami natury mechanicznej, a tym samym bardziej trwałe, wolniej się starzejące. Dzięki dużej wytrzymałości konstrukcyjnej tego typu schody są łatwiejsze w montażu i zajmują mniej miejsca w pomieszczeniu. Doskonałym przykładem takich konstrukcji są schody kręte, idealne sprawdzające się w przypadku małych mieszkań bez klatki schodowej, z antresolą. Zastosowanie metalu, jako materiału konstrukcyjnego, daje również możliwość korzystania z wielu różnych materiałów wykończeniowych, potrzebnych do wykonania stopni schodów. Taki materiałami może być drewno, tworzywa sztuczne, stal lub inny metal, a nawet szkło. Dzięki temu schody z metalu będą idealnym wyborem w przypadku wnętrz mieszkalnych urządzonym w nowoczesny sposób, w których często sięga się po przedmioty wykonane z takich materiałów jak metal czy szkło.

Kiedy sięgać po schody o konstrukcji metalowej?

Wewnętrzne schody metalowe to idealne dopełnienie dwupoziomowych mieszkań urządzonych w stylu industrialnym lub minimalistycznym. Takie schody sprawdzą się również w mniejszych wnętrzach bez wyodrębnionej klatki schodowej, w których zastosowanie klasycznych schodów drewnianych lub żelbetowych jest zwyczajnie niemożliwe lub pozbawione większego sensu (takie schody zajmą dużo miejsca). W takich wnętrzach warto stawiać na metalowe schody kręte, które zajmują mniej przestrzeni. Tego typu konstrukcje będą doskonałym wyborem m.in. w przypadku małych mieszkań z antresolą.

Schody o lekkiej konstrukcji metalowej uzupełnione szklanymi stopniami będą doskonałym dopełnieniem każdego nowocześnie urządzonego mieszkania lub domu. Lekka, ażurowa budowa takich schodów nie wpłynie na zmniejszenie wolnej powierzchni użytkowej i nie sprawi, że wnętrze mieszkania stanie się zbyt przytłaczające w odbiorze.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here