Trzy rodzaje lamp, które powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu

0
1360
rodzaje lamp

Lampy to te elementy wyposażenia wnętrz, które pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również oddziałują na jakość naszego życia. Dobrze dobrane lampy i żarówki w istotny sposób wpływają na stan naszego wzroku zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy używamy więcej światła elektrycznego. Tego rodzaju produkty, mają wpływ również na nasze samopoczucie. W każdym domu powinny znaleźć się lampy, które pozwalają na pracę oraz odpoczynek. Najlepiej, gdy zdecydujemy się na zestaw lamp, w skład którego wchodzą: lampy sufitowe, lampy ścienne oraz lampy stojące.

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe, jak sama nazwa wskazuje, montowane są do sufitu. Warto jednak podkreślić, że w sprzedaży jest naprawdę szeroki wybór takiego rodzaju lamp. Odległość lampy od sufitu może być różna. Z reguły wyróżnia się lampy sufitowe wiszące oraz plafony.

Pierwszy z wymienionych rodzajów lamp sufitowych to tak zwane zwisy. Lampa zbudowana jest w taki sposób, że zasadnicza jej część przymocowana jest do kabla zakończonego elementem mocującym. Zazwyczaj długość kabla można wyregulować podczas montażu. W sklepach dostępne są lampy zwisające pojedyncze, podwójne, trzypunktowe, czteropunktowe, pięciopunktowe. Niektóre egzemplarze mogą mieć nawet więcej niż pięć punktów świetlnych.

Tym, co wyróżnia plafony to ich bliskie zamocowanie do sufitu. Cieszą się dużym uznaniem we wnętrzach o stosunkowo niskiej wysokości. Świetnie rozpraszają światło. Tak samo jak w przypadku lamp zwisających, mogą posiadać różną ilość punktów świetlnych.

Lampy ścienne

Lampy ścienne nazywane są także kinkietami. Są mocowane do ściany i z reguły stanowią dodatkowe źródło światła. Kinkiet to świetne rozwiązanie zarówno do pokoju, jak i łazienki. W salonie stwarzają świetne warunki do oglądania telewizji, a w przedpokoju oświetlają przejście. W łazienkach wiesza się je nad lustrem, a w sypialniach nad łóżkiem. Lampy ścienne wybierane są także na klatki schodowe.

Kinkiety są przeważnie lampami jednopunktowymi. Nie ma jednak przeszkód, aby zakupić lampy na przykład na dwie żarówki. Kupując kinkiet, możemy, ale nie musimy kierować się wyglądem lamp sufitowych. Niektórzy decydują się na zakup produktów z tej samej kolekcji, inni specjalnie różnicują wygląd poszczególnych lamp.

Lampy stojące

Ostatnim rodzajem lamp są lampy stojące. Do tej grupy zaliczamy zarówno lampy podłogowe, jak i biurkowe, stołowe, nocne. Lampy stojące punktowo doświetlają pomieszczenie. Można je postawić przy fotelu i wygodnie czytać książkę. Są pomocne podczas odrabiania lekcji lub wykonywania obowiązków służbowych.

W sprzedaży jest ogromny wybór lamp podłogowych. Dostępne są różne ich konstrukcje. Modne są lampy na jednej lub kilku nogach. Niektóre modele umożliwiają regulację kąta padania światła.

Duży wybór lamp pasujących do wielu aranżacji

Wybierając lampy do mieszkania, powinniśmy kierować się ich trwałością oraz atrakcyjnym wyglądem. Duży wybór wysokiej jakości lamp sufitowych, ściennych i stojących znaleźć można pod adresem internetowym http://skleplamp.pl.

W asortymencie sklepu znajdują się lampy wykonane z różnych materiałów, w tym z drewna oraz metalu. Na uwagę zasługuje również ich bogata kolorystyka. W ofercie firmy są lampy pasujące do mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim, industrialnym, glamour, retro. Z powodzeniem można wyposażyć każde domowe pomieszczenie. Swoje egzemplarze znajdą tu zwolennicy klasycznych modeli lamp, jak i sympatycy nowoczesnego wzornictwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here