Okna plastikowe czy drewniane? Stolarka okienna na 100%

0
2030
Okna plastikowe czy drewniane? Stolarka okienna na 100%

Ostatnimi czasy na rynku dużą popularnością cieszą się okna plastikowe. Nie wyparły jednak one całkowicie okien drewnianych, bo i te są w stanie z powodzeniem sprawdzać się w domostwach. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że okna plastikowe są lepsze od drewnianych, czy na odwrót. Wiele zależy od wybranych parametrów, ale i wymagań, jakie odbiorca stawia przed stolarką okienną.

Okna plastikowe mają tę zaletę, że są zwykle tańsze od drewnianych. Jeśli budżet finansowy staje się równie ważnym czynnikiem determinującym do zakupu, co poszczególne parametry okien, „plastik” może wygrać. Na plus przemawia również większa ich trwałość, ponieważ są bardziej odporne na wilgoć i wodę, a przy tym dość lekkie, ze względu na zastosowanie komorowej budowy profili, w stosunku do stolarki okiennej drewnianej. Są również bardzo proste w obsłudze, a ponadto nie trzeba się martwić o zabiegi konserwacyjne.

Okna drewniane choć droższe, mają jednak inne zalety. To przede wszystkim naturalny materiał, a co za tym idzie, bardzo ciekawy wygląd. Mają również nieco wytrzymalsze ramy. Choć co jakiś czas czeka je ponowne malowanie, to jednak nie jest to czynność sprawiająca zbyt wiele problemów, bo stosowane dziś farby i lakiery nie łuszczą się, nie odpadają, a przed ponownym malowaniem wystarczy zmatowić powierzchnię. Więcej uwagi poświęconej konserwacji? Tak, ale za to parametry akustyczne, jak i szczelność, mogą być porównywalne do tych, jakie oferują okna plastikowe.

Obydwa typy stolarki okiennej mogą prezentować wysoką jakość, estetykę i stosowne parametry. To kwestia tego, na czym najbardziej zależy odbiorcy. Drewniane okna będą pasować do domów z drewna i spełnią oczekiwania tych, którzy stawiają na naturalne materiały. Okna plastikowe będą tańsze, poradzą sobie z wilgocią, a o konserwacji praktycznie pozwolą zapomnieć.

O zaletach okien plastikowych, ale i możliwościach, jakie daje taki produkt, można się przekonać stawiając na ofertę http://domel.pl/. Indywidualne podejście i fachowe doradztwo, przekładają się na wysokie jakościowo realizacje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here