Odkryj nietuzinkowy styl: efekt rdzy na ścianie jako element dekoracyjny

0
183
rdza

Szukasz niebanalnego sposobu na wykończenie pomieszczeń? Dzięki farbom dekoracyjnym w łatwy sposób osiągniesz wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Możesz na przykład pokryć ściany… rdzą. Ale spokojnie: w żaden sposób im nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, nada im niezwykły wygląd i trwałość.

Efekt rdzy – trend, który zasługuje na Twoją uwagę

W nowoczesnym wystroju wnętrz stawia się na wykorzystanie niekonwencjonalnych materiałów i zestawianie ze sobą różnych, często pozornie wykluczających się, powierzchni. Dzięki wyjściu poza utarte schematy udaje się uzyskać niepowtarzalny efekt. Jednym z najnowszych trendów jest efekt rdzy. Znakomicie sprawdza się zwłaszcza w nowoczesnych kompozycjach i loftach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również w bardziej rustykalnych przestrzeniach.

Świetnie uzupełni zarówno wnętrze Twojego domu, jak i punktu usługowego czy handlowego. To świetny sposób na kompozycyjne wydzielenie jednej ze ścian czy zastosowanie efektu kontrastu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby efekt rdzy odegrał główną rolę w Twoim projekcie.

Jak osiągnąć efekt rdzy na ścianie? Podstawy techniki

Obawiasz się, że uzyskanie efektu rdzy jest trudne, kosztowne i pracochłonne? Nic bardziej mylnego. Rdza na ścianach, choć prezentuje się dokładnie tak jak charakterystyczny skorodowany metal, to w rzeczywistości farba imitująca rdzę. Jej nakładanie jest więc proste i każdy, nawet jeśli nie dysponuje zbyt dużymi umiejętnościami technicznymi, będzie w stanie wykonać tego typu dekoracyjną powłokę samodzielnie. Efekt rdzy na ścianie uzyskasz dzięki tej farbie z efektem rdzy Francesco Guardi: https://sklep.fguardi.com.pl/farba-o-efekcie-rdzy.html.

Jak wyglądają prace?

  • Przygotuj i zagruntuj podłoże: powierzchnia musi być oczyszczona, odtłuszczona, sucha i trwała. Przed bezpośrednim malowaniem zastosuj dedykowany preparat gruntujący w odpowiednim kolorze.
  • Wymieszaj i nałóż składnik A: pozwalająca uzyskać efekt rdzy farba składa się z dwóch składników – A i B. Najpierw nanieś na ścianę składnik A, na przykład przy użyciu gąbki z dużymi oczkami czy wałka sznurkowego.
  • Wymieszaj i nałóż składnik B: na niewyschniętą powierzchnię po malowaniu składnikiem A możesz od razu nanieść składnik B, dzięki temu uzyskasz efekt rdzy na ścianie. Rozcieraj farbę lub nanieś ją poprzez stemplowanie gąbką grubooczkowa, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Mieszanie stylów: Jak efekt rdzy współgra z różnymi stylami wnętrzarskimi?

Wydaje CI się, że efekt rdzy jest zarezerwowany wyłącznie dla ekstrawaganckich przestrzeni, które mają robić wrażenie na gościach, ale nie najlepiej sprawdzają się w funkcji mieszkalnej? Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to bardzo uniwersalny sposób wykończenia ścian, który sprawdzi się doskonale w rustykalnych wnętrzach.

Efekt rdzy na ścianie dodaje w nich ciepła i stanowi ciekawy kontrast dla innych elementów. Jest także bardzo autentyczny. Naturalnym „środowiskiem” dla efektu rdzy są rzecz jasna loftowe, industrialne wnętrza. Inspirowane wyglądem obiektów przemysłowych i magazynowych przestrzenie dzięki rdzy zyskają jeszcze więcej niepowtarzalnego uroku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here