Funkcjonalna przestrzeń biurowa

0
1292
biuro

Przyjemna dla oka, uporządkowana i przede wszystkim funkcjonalna przestrzeń biura to podstawa, aby zwiększać swoją efektywność oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem. Co powinno znaleźć się w dobrze zorganizowanym miejscu pracy? Przedstawiamy kilka najważniejszych elementów, o których warto pamiętać, zarówno projektując swój własny home office, jak i przestrzeń biurową w dużej firmie.

Porządek na stanowisku – jak o niego zadbać?

Porządek w miejscu pracy ma kluczowe znaczenie dla jakości jej organizacji. Wpływa na polepszenie koncentracji oraz zmniejszenie poziomu stresu. Pomaga zachować niczym niezmącony umysł, dzięki czemu wykonywanie codziennych obowiązków będzie przebiegać sprawniej i przyjemniej, co zwiększy wydajność i efektywność. Co więcej, to co znajduje się wokół nas, odzwierciedla, jaką osoba jesteśmy – nieład na biurku z pewnością nie prezentuje się profesjonalnie.

Jeżeli już zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dobre zorganizowanie miejsca pracy, z pewnością zastanawiamy się, jak to zrobić skutecznie? Pomocne okazują się organizery – dostępne są liczne modele, zarówno przeznaczone na dokumenty, długopisy, wizytówki, jak i inne akcesoria, które warto mieć pod ręką. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w organizery do szuflad, dzięki czemu i w nich zapanuje porządek. Niemałe znaczenie ma też odpowiednie rozmieszczenie elementów niezbędnych do pracy – przedmioty ciężkie powinny znajdować się na wysokości powierzchni roboczej, natomiast inne materiały w zasięgu rąk. Na jakość organizacji pracy wpływa też optymalne oświetlenie – znaczenie ma tu zarówno odpowiednie natężenie światła, jak i zamontowanie rolet okiennych w przypadku zbyt silnych promieni słonecznych.

Ergonomiczne miejsce pracy

Funkcjonalna przestrzeń biurowa to taka, która zapewnia komfortowe warunki pracownikom oraz pomaga wyeliminować czynniki przeszkadzające w wykonywaniu codziennych obowiązków. Z pewnością obejmuje to odpowiednie ułożenie mebli oraz sprzętów biurowych. Przyjmuje się, że monitor powinien być ustawiony około 60-70 cm od twarzy, a jego górna krawędź powinna znajdować się wyżej niż oczy. Natomiast klawiatura powinna być ułożona około 10 cm od krawędzi biurka. Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie, aby spełnić wszystkie te wymagania, wystarczy jedynie zainwestować w porządne biurko oraz fotel, wyposażone w regulacje. Przykładem takich nowoczesnych propozycji są meble Sedus, które wyróżniają się atrakcyjnym designem oraz ergonomicznymi kształtami, pomagającymi utrzymać naturalne kąty ciała.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here