Duże domy – najlepsze rozwiązanie dla rodzin wielodzietnych

0
1604
projekt domu

Posiadasz dużą rodzinę, dla której szukasz najlepszego miejsca do zamieszkania? Otóż. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybudowanie dużego domu jednorodzinnego – najlepiej takiego o powierzchni powyżej 180 m2. Jakie są zalety posiadania dużego domu dla równie dużej rodziny? Przekonaj się!

Duży dom dla dużej rodziny

Wielkim plusem posiadania dużego domu jest to, iż możesz wspólnie z rodziną zadecydować, gdzie Wasz dom zostanie wybudowany. To zawsze o wiele większa swoboda, jak zamieszkanie w bloku wybudowanym w tym miejscu, które wybrał deweloper. W projekcie domu możecie też pokusić się o niestandardowe rozwiązania, jakie ciężko „przemycić” do bloku – np. budownictwo pasywne czy energooszczędne (ekologiczne). Bloku mieszkalnego z drewna nikt nie wybuduje. Ale już dom z drewna… jak najbardziej!

Za kupnem dużego domu z całą pewnością przemawia również fakt, że posiada on przestrzeń gwarantującą domownikom… pomieszczenie się! Dom o powierzchni 180 m2 i więcej stwarza przestrzeń, w jakiej każdy członek rodziny znajdzie miejsce tylko dla siebie – to będzie jego oaza spokoju, którą nie będzie musiał dzielić się z nikim innym. Duży dom umożliwia więc wydzielenie prywatnej strefy dla każdego domownika, którzy nie będą przez to wchodzić sobie w drogę. Oczywiście, w tak dużym domu można też wyznaczyć kilka stref wspólnych, gdzie członkowie rodziny będą ze sobą wspólnie spędzać czas – np. w jadalni, salonie czy kuchni.

Przestrzeń, jaką można dowolnie zaaranżować

W dużym domu jednorodzinnym jest naprawdę sporo miejsca do wykorzystania –a już na pewno więcej, jak w tradycyjnym mieszkaniu w bloku. Dodatkowo, miejsce będzie do dyspozycji nie tylko w środku budynku, ale i na zewnątrz – o czym jeszcze pomówimy. W dużym domu lepiej jest się zregenerować, a także odpocząć od codzienności.

Oczywiście, sama wielkość przestrzeni nie jest jedynym plusem zamieszania w dużym domu. Wielodzietna rodzina z całą pewnością ucieszy się, że dom może zmodyfikować zupełnie… dowolnie! A więc, może wspólnie naradzić się, jak modyfikować projekt domu i w jakim stylu go urządzić. Żeńska część rodziny może więc wybrać, w jakim stylu chciałaby mieć urządzoną kuchnię czy łazienkę. Męska część rodziny z kolei na pewno skupi się na garażu – który, w przypadku dużego domu, może być nawet dwustanowiskowy! Większa rodzina bowiem, która zamieszkuje wspólnie jeden dom oznacza, że potrzeba będzie zmieścić w budynku przynajmniej… dwa pojazdy samochodowe.

Duży dom – jakie jeszcze są zalety mieszkania w nim?

Duże domy pozwalają na to, by mieszkać zupełnie niezależnie od sąsiadów. Zatem, jeżeli chcesz ze swoją rodziną urządzić przyjęcie bądź zwyczajnie potrzebujecie dla siebie nieco więcej przestrzeni, dom o dużej powierzchni Wam na to pozwoli. Plusem posiadania takiego dużego domu jest również możliwość wybudowania dość sporego ogrodu, gdzie będziesz mógł przesiadywać razem z całą rodziną – urządzając wspólnego grilla, a także pielęgnując ogród. Z tej drugiej opcji na pewno ucieszą się zwłaszcza starsze osoby, które będą mieć więcej czasu na zajmowanie się roślinami.

Oprócz tego będziesz miał zawsze pewność, że dzieci będą bawiły się w bezpiecznym miejscu – możesz im na terenie dużego domu wybudować piaskownicę, a nawet plac zabaw! W dodatku, będziesz mieć też swoich starszych rodziców „na oku” – a już zwłaszcza, kiedy potrzebują Twojej pomocy.

Wracając do ogrodu – warto posadzić w nim ekologiczne warzywa, jakie dzieci będą mogły później spożywać. Oprócz tego, projekt domu o dużej powierzchni pozwala również na to, by z Waszą dużą rodziną zamieszkało również… jakieś zwierzę! Mógłby to być nawet większych rozmiarów pies, który miałby gdzie spędzać czas – posiadając spory ogród do wybiegania się. Oczywiście, warto będzie taką posesję ogrodzić solidnym ogrodzeniem, jakie będzie ochraniało całą Twoją rodzinę od spojrzeń sąsiadów i hałaśliwej ulicy (o ile dom przy takowej się znajduje). Dzięki mocnemu ogrodzeniu nie będzie również większego problemu z tym, by wypuszczać psa na podwórko bez obaw, że coś mu się stanie.

Tak więc, duży dom zapewni szczęśliwe życie wielodzietnej rodzinie, a także z całą pewnością spełni jej wszystkie wymagania. Tym samym, stanie się cudowną oraz wymarzoną ostoją, do której Twoja rodzina zawsze z radością będzie… wracać!

[Głosów:1    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here