Drzwi Wikęd

0
1511

Funkcjonalne oraz dostosowane do stylistyki wnętrza drzwi, są jednym z kluczowych elementów aranżacji pomieszczenia. Ich wygląd oraz forma mają duży wpływ na jego charakter – potrafią zaburzyć harmonię mieszkania, albo wręcz przeciwnie, sprawić, że będzie prezentowało się spójnie i atrakcyjnie. O czym warto pamiętać, wybierając drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne do domu?

Praktyczne i dostosowane do wnętrza drzwi wewnętrze

Drzwi, podobnie jak meble w dużym stopniu wpływają na charakter całego wnętrza. Przy budowie nowego domu należy więc uwzględniać je już na etapie projektowanie, a następnie dobierać wyposażenie, które będzie tworzyć spójną całość. Natomiast podczas remontu niezwykle ważne jest wkomponowanie ich w już istniejącą aranżację. Powinny one być dopasowane do struktury mebli i podłogi oraz ich koloru. Jeżeli mamy jasną podłogę, należy postawić na jasne drzwi. W przypadku naturalnego wykończenia okien, doskonałym wyborem okażą się drzwi drewniane. Poza spójnością, powinno się też zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Niekiedy, każde pomieszczenie wymaga zastosowania innego modelu – chociaż najlepiej z tej samej kolekcji. Na przykład, w sypialni czy łazience drzwi powinny zapewniać prywatność oraz dobrą izolację akustyczną. Natomiast do salonu lub jadalni mogą być wyposażone w witryny oraz dobrą wentylację. Znacznie ma również kolor drzwi – jeżeli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, lepiej stawiać na jasne odcienie, takie jak dąb piaskowy. Ciemniejsza kolorystyka sprawdzi się natomiast w większych wnętrzach, które utrzymane są w nowoczesnym i bardziej surowym stylu.

Jakie powinny być dobre drzwi zewnętrze?

Drzwi zewnętrzne powinny być przede wszystkim solidne i odporne na uszkodzenia. Chociaż ich estetyka także ma znaczenie, w tym przypadku schodzi na dalszy plan. Ich montaż wykonuje się stosunkowo wcześnie, ponieważ od razu po zakończeniu tzw. „mokrych prac remontowych”. Podczas ich zakupu warto zwracać uwagę na parametry antywłamaniowe, odporność oraz współczynnik przenikania ciepła. Dobrze, jeżeli są stabilne oraz ciężkie, ponieważ zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Wygląd drzwi zewnętrznych również powinien współgrać ze stylistką domu. Wiele osób stawia na uniwersalne propozycje, które będą prezentować się estetycznie przez dłuższy czas – takie jak drzwi Wikęd. Dzięki temu, że dostępne są w kilku wersjach, z łatwością można dobrać model, który zaspokoi wszelkie potrzeby domowników – zarówno lekki i tańszy, jak i bardziej solidny i trwały. Oprócz doskonałych parametrów akustycznych i izolacyjnych posiadają możliwość doposażenia je w system sterowania kodowy, zbliżeniowy lub biometryczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here