Drut kolczasty – czy nadal stosowany?

0
3471
drut kolczasty

Każdemu z nas drut kolczasty kojarzy się z czasami wojny. W niektórych hitlerowskich obozach koncentracyjnych część ogrodzeń z drutu kolczastego była dodatkowo podłączona do źródła prądu o wysokim napięciu. Drut kolczasty więc nie kojarzy nam się najlepiej.  Stanowi on typ bardzo agresywnej ochrony. Obecnie drut kolczasty  znajduje zastosowanie w wielu miejscach:  odstraszając nieproszonych gości od posesji prywatnych, fabryk, magazynów oraz obiektów użyteczności publicznej. Doskonałą jego alternatywa jest drut kolczasty żyletkowy, który już na pierwszy rzut oka zniechęca każdego nie proszonego gościa. Taki rodzaj drutu bardzo skutecznie utrudnia pokonanie ogrodzenia górą. Jeśli chodzi o zastosowanie to nasza wyobraźnia jest nie ograniczona. Może spełniać tylko funkcje ochronne, ale również dekoracyjne.

Od lat tak samo uniwersalny

Drut kolczasty spełnia takie same funkcje jak wcześniej. Nie zmienia on swojego znaczenia. Obecnie stosowany jest przede wszystkim do ochrony mienia przed nie proszonymi gośćmi, stosowany również do ochrony laboratoriów oraz terenów wojskowych. Drut kolczasty instaluje się na szczycie ogrodzenia wykonanego z siatki. Niekiedy stosuje się zasieki i ogrodzenia złożone z dwóch rodzajów drutu ogrodzeniowych: kolczastego i ostrzowego.  Jest nie zawodny jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju ochronę. Aby taki drut dobrze spełniał swoje funkcje, powinien być tak skonstruowany, aby możliwość jego rozciągania czy przerwania była bardzo mocno ograniczona. Od dawna  wykorzystywany jest w podobny sposób i jego rola nie zmieniła się wcale . Oczywiście poza jedną  funkcją, jaką zyskał przez ten czas, związaną z kwestiami estetycznymi. Jak widać, zastosowania tego elementu, choć nie pozornego nawet w dzisiejszych, nowoczesnych czasach zupełnie nie brakuje.

druty kolczaste wciąż używane

Drut kolczasty jako ozdoba

Być może niektórzy nie wierzą w to, że drut kolczasty może pełnić funkcję ozdobną jednak może on mieć takie zastosowanie. Większość ludzi widzi w nim tylko element ochronny. Dostępny jest on jednak w różnych długościach i kolorach. Ta ozdoba najczęściej stosowana jest dość często do wydzielania rabatek w ogrodzie. Możemy go również użyć do dekoratorskiej funkcji ochrony przeciwko wydziobywaniu przez ptaki nasion z zasianej ziemi. Pewne jest, ze jeśli chodzi o funkcje dekoratorskie to każdy z nas na pewno znajdzie dla niego odpowiednie zastosowanie. Jego cena na pewno będzie zależała od tego czy jest on ocynkowany czy zwykły. Również jego grubość ma znaczenie. Jednak jego koszt wcale nie jest wysoki. Najlepiej będzie jeśli kupimy go online lub u samego producenta. Wtedy możemy liczyć na bardzo opłacalne promocje i wyprzedaże.

[Głosów:4    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here