Czym kierować się przy wyborze szafki na buty?

0
1628
szafki na buty

Rozrzucone w przedpokoju buty tworzą bałagan, który irytuje niejedną osobę. Jest to nie tylko nieestetyczne, lecz także niebezpieczne, szczególnie jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze. Doskonałym rozwiązaniem, które umożliwi zapanowanie nad obuwiem, jest szafka na buty. Czym kierować się przy jej wyborze?

  1. Porządek w butach
  2. Jaka powinna być szafka na buty?
  3. Jak duża powinna być szafka na buty?

Porządek w butach

Wybierając szafkę na buty, warto pamiętać o jej podstawowym zadaniu. Ma ona porządkować przestrzeń. Żeby to było możliwe, musi być ona odpowiednio dobrana do liczby par butów, ich wielości, specyfiki. Zanim zaczniesz oceniać szafki pod kątem wizualnym, dopasowania do istniejącej aranżacji, oceń praktyczny wymiar mebla. Pamiętaj, że chodzi ci przede wszystkim o zachowanie ładu i porządku. Jeśli szafka będzie zbyt mała albo niedopasowana to części butów, możesz być pewien, że zaraz domownicy zaczną je ustawiać obok niej, a chaos powróci.

Jaka powinna być szafka na buty?

Szafka na buty powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Co to znaczy? Nie może ona zaburzać ciągu komunikacyjnego w holu, przedpokoju czy korytarzu. Nie można nieustannie się o nią potykać i ją omijać. Będzie to nie tylko przeszkadzało domownikom, lecz także groziło niebezpieczeństwem przewrócenia się, uderzenia, których przecież można uniknąć. Bardzo ważne jest więc, aby dobierać rozmiar szafki do realnych możliwości przedpokoju. Druga sprawa to możliwość swobodnego otwierania drzwiczek szafki. Mogą się one otwierać oczywiście na bok, natomiast w wąskich pomieszczeniach lepszym wyborem będą szafki z przesuwanymi lub uchylanymi drzwiami. Niezależnie od wybranego rozwiązania, drzwiczki powinny otwierać się lekko, bez zacinania. Powinny jednak jednocześnie idealnie się domykać. Najgorsze, co może się wydarzyć, to nieustannie samo otwierające się drzwiczki, które stanowią zagrożenie dla przechodzących korytarzem osób. Tutaj warto zwrócić uwagę na otwory wentylacyjne. Pamiętaj również, że szafka powinna być wykonana z materiałów o wysokiej odpowiedniość na mechaniczne urazy i działanie wilgoci.

Jak duża powinna być szafka na buty?

Na rynku znajdziesz bardzo wiele modeli szafek na buty – https://allegro.pl/kategoria/przedpokoj-szafki-na-buty-20277. Wybierając konkretny mebel, kieruj się nie tylko wielkością pomieszczenia, lecz także:

  • liczbą par butów, które masz zamiar przechowywać w takim meblu,
  • wielkością obuwia – zastanowi się, czy to będą baleriny, botki, buty sportowe czy może kozaki,
  • możliwością połączenia kilku funkcjonalności (np. szafka razem z wieszakiem na ubrania).

W wąskim korytarzu wystarczy ci szafka w formie kolumny o szerokości 20 cm. Jeżeli masz więcej miejsca, szeroki korytarz, możesz sobie pozwolić na znacznie większy mebel.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here