Czy warto zamieszkać w Józefowie?

0
1283
Czy warto zamieszkać w Józefowie

Mieszkanie w centrum miasta jakim jest Warszawa może być męczące. Mimo, że mamy wszędzie blisko, centrum zachęca swoimi rozrywkami, gwar i hałas z czasem może nam wyraźnie przeszkadzać. Aby odzyskać wewnętrzny spokój, aby poczuć mieszkanie w ciszy i w zgodzie z naturą, warto wybrać dogodniejszą lokalizację, jedną z nich może być Józefów.

Gdzie leży Józefów?

Józefów to niewielkie miasteczko położone w województwie mazowieckim w powiecie otwockim, miasto to należy do aglomeracji warszawskiej, dlatego mimo że znajdujemy się daleko od centrum, nadal mieszkamy w Warszawie. Dziś Józefów liczy przeszło 20 tysięcy mieszkańców, a warunki mieszkaniowe są porównywane do tych w centrum stolicy. Dzięki temu, że zagęszczenie ludności jest o wiele mniejsze, że osiedla otoczone są zielenią. Mieszkanie w Józefowie to sama przyjemność. Wybierając zatem domy na sprzedaż Józefów, otrzymujemy pełen pakiet mieszkaniowy w doskonałej okolicy, w dogodnych warunkach mieszkaniowych oraz z bliską lokalizacją do szkół, ośrodków zdrowia oraz sklepów.

Jak daleko jest z Józefowa do Warszawy

Wyprowadzając się do Józefowa, w pierwszym momencie możemy mieć wrażenie, że nie mieszkamy już w Warszawie i że do stolicy jest bardzo daleko. Jednak droga z Józefowa do centrum stolicy jest o wiele lepsza i krótsza, niżeli z niejednej dzielnicy w samej Warszawie. Samochodem z Józefowa do centrum Warszawy będziemy jechać około pół godziny, to właściwie krótszy czas niż mielibyśmy dojeżdżać z jakiegoś osiedla oddalonego o kilka kilometrów od centrum, głównie ze względu na korki w centrum miasta. Kolejną zaletą Józefowa jest stacja kolejowa i szybka kolejka miejska, oba rodzaje transportów publicznych zabiorą nas do centrum Warszawy w niecałe pół godziny.

Czy warto przeprowadzić się do Józefowa?

Kto nie był w Józefowie, nie wie jak bardzo malownicze i piękne krajobrazowo jest to miasto oraz jak wiele zalet ma dla wszystkich mieszkańców. Oprócz tego, że z każdej strony jesteśmy otoczeni zielenią, w niedalekiej odległości znajduje się także ujście rzeki Świder do Wisły, a co za tym idzie jest to wspaniałe miejsce do plażowania i kąpania w ciepłe dni. Tutaj znajduje się Plaża Miejska, Plaża przy Ujściu Świdra a także Plaża Nudystów. Te wspaniałe i urokliwe krajobrazy przyciągają nie tylko mieszkańców Józefowa, choć to oni są najczęstszymi gośćmi na plażach, spędzając tutaj miło swój czas wolny z całymi rodzinami.

Józefów to także Mazowiecki Park Krajobrazowy oraz trzy inne rezerwaty przyrody, do jakich zaliczają się Wyspy Zawadowskie, Wyspy Świderskie oraz Świder. Jak widać okolica w Józefowie jest piękna, przyciąga wielu amatorów sportów wodnych, zachęcając do wędkowania, pływania na kajaku czy rowerku wodnym, a także do wspomnianego wcześniej plażowania. Józefów słynie także ze swojego Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie znajduje się duża sala gimnastyczna oraz 25 metrowy basen sportowy.

Jakie jeszcze zalety ma Józefów?

Jeżeli szukasz dogodnej nieruchomości w Józefowie, koniecznie przejrzyj oferty nieruchomości, gdzie wystawiane są domy na sprzedaż Józefów. Tutaj znajduje się tylko niska zabudowa, co dodatkowo dodaje temu miasteczku uroku i nie wygląda jak miasto, a spokojna wiejska okolica. W Józefowie nie ma dużo mieszkań, większość nieruchomości to domu jednorodzinne oraz domy w zabudowie segmentowej, co tylko zachęca do ich zakupu. Ceny przy tak doskonałej lokalizacji i wspaniałej aurze krajobrazowej są o wiele niższe niż w samej Warszawie, co dodatkowo przemawia za kupnem nieruchomości właśnie w Józefowie.

[Głosów:5    Średnia:3.8/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here