Boraks – ekologiczne sprzątanie

0
1611
boraks
fot. pixabay.com

Wielu osobom ekologiczne sprzątanie kojarzy się z drogimi ekologicznymi produktami lub skomplikowanym i czasochłonnym procesem tworzenia własnych detergentów. Wbrew tym opiniom sprzątanie w duchu eko jest tańsze od tego, które bazuje na tradycyjnych środkach czystości. Nie wymaga też specjalistycznej wiedzy i dużych nakładów czasu przy sporządzaniu własnym środków do czyszczenie. To kwestia przyzwyczajenia się do nowych metod. Takie sprzątanie może być szybkie, łatwe i co najważniejsze bez szkody dla środowiska i dla nas.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/boraks-ekologiczny-srodek-czyszczacy/

Na czym polega sprzątanie ekologiczne

Sprzątanie ekologiczne opiera się na wykorzystaniu substancji neutralnych dla środowiska, występujących w nim naturalnie. Zakłada rezygnację z silnych detergentów, jakie przywykliśmy kupować w sklepach. Jest to przejaw dbałości nie tylko o środowisko naturalne, ale i o zdrowie nas samych. Detergenty ze sklepów, których używamy na co dzień, czasami w dużych ilościach, mają wpływ na nasze zdrowie. 

Drugim aspektem są plastikowe opakowania po detergentach, których nie można ponownie wykorzystać. Ekologiczne preparaty możemy natomiast trzymać w szklanych wielorazowych pojemnikach, butelkach, słoikach. Większość osób decydujących się na ekologiczne sprzątanie wykorzystuje ściereczki własnej produkcji. Nadają drugie życie starym bawełnianym, ubraniom i ręcznikom, które znakomicie się sprawdzają w tej roli. Po wypraniu będą nam znów długo służyć. 

Czego używać do ekologicznego sprzątania

Najbardziej popularnymi a zarazem skutecznymi ekologicznymi środkami są soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i ocet, a więc produkty, które znajdują się niemal w każdym domu. Warto zakupić oprócz nich boraks, czyli sól sodową kwasu borowego. Ta chemiczna terminologia może odstraszać, ale boraks jest bezpieczny. Doceniany jest zwłaszcza za swoje bakteriobójcze działanie, dlatego stanowi ważny składnik środków czystości i proszków do prania własnej roboty. Boraks zazwyczaj sprzedawany jest w postaci białego proszku, dobrze rozpuszcza się w wodzie. 

Przeczytaj też: http://silawnas.pl/catering-dietetyczny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here