Zalety i wady domków z bali

0
1453
domy z bali

Dlaczego warto zdecydować się na drewniany domek z bali? Czym różnią się domki z bali od domów budowanych tradycyjnymi metodami?

Dlaczego warto zdecydować się na drewniany domek z bali?

Mimo że w ostatnich latach zdawaliśmy się być zaczarowani stawianiem murów, to jednak tradycja budowania z drewna wyraźnie odżywa. Coraz więcej osób decyduje się na zbudowanie domu drewnianego z bali. Domy z bali drewnianych są zdrowsze niż te, do których wznoszenia używa się toksycznych materiałów budowlanych (które niekiedy nawet wydzielają szkodliwe promieniowanie przez lata). W domku z bali wytwarza się naturalny, sprzyjający dobremu samopoczuciu mikroklimat. Drewno oddycha, ma niesamowitą zdolność do samoregulacji, a także pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz.

Regulacja temperatury i wilgotności w domach z bali

Niesamowite właściwości domów z bali są najlepiej widoczne, gdy nadchodzą czasy suszy lub wtedy, gdy wilgotność powietrza jest utrzymana na ponadnormatywnym poziomie. Wówczas jasne staje się, że to właśnie w domach z drewnianych bali poziom wilgotności jest najzdrowszy – nadmiar z wnętrza zostaje usunięty na zewnątrz. Gdy na zewnątrz jest sucho, domy z bali ceny powodują, że we wnętrzu gromadzi się zdrowy dla zdrowia człowieka poziom cząsteczek wody w powietrzu.

Domy z bali a ekologia

Dodatkowo, domy z bali są ekologiczne i pozwalają na ograniczenie zużywania zasobów energetycznych Ziemi. Wycięcie drzew do wygenerowania materiałów na ściany takiego domu kosztuje nasze środowisko naturalne znacznie mniej niż wyprodukowanie wszystkich materiałów niezbędnych do wzniesienia domu z cegły i betonu.

Czy domy z bali są trwałe?

Drewno używane do wytwarzania bali przechodzi przez nowoczesne metody obróbki. Bale są impregnowane w celu zabezpieczenia ich przed gniciem, pleśnią oraz przed działalnością szkodników. Dzięki impregnacji, drewno takie przez długie lata utrzymuje swój pierwotny wygląd. Dodatkowo, domek z drewnianych bali nie jest bardziej narażony na rozprzestrzenianie się ognia niż dom z cegły. Wszystko dzięki specjalnym substancjom ochronnym, aplikowanym na powierzchnię bala, które chronią drewno przed zapłonem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here