Zadaszenie tarasu i balkonu – które wybrać?

0
3782

Szczęśliwi posiadacze balkonów i tarasów często myślą nad zorganizowaniem odpowiedniego zadaszenia, które chroniłoby przed słońcem, deszczem oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. O czym należy pamiętać, decydując się na takie zadaszenie?

Jeśli masz aspirację do tego, aby samemu podjąć się zadaszenia swojego tarasu czy balkonu to oczywiście możesz to zrobić. Pamiętaj jednak o bezpiecznym wyjściu na dach, które zapewni Ci między innymi firma Crynoline.pl, produkująca drabiny ewakuacyjne. Jednak specjalnie dla tych, którzy nadal zastanawiają się nad tym jakie zadaszenie wybrać przyjrzeliśmy się różnym materiałom.

Stworzyliśmy listę paru punktów, które nakierują Cię na to, w jaki sposób wybrać odpowiednie zadaszenie tarasu i balkonu. Oto one:

1. Wszystko musi pasować.

Według tej zasady zadaszenie tarasu nie może odbiegać od architektury budynku. Np. przy drewnianym domku nie powinniśmy decydować na zadaszenie z płyt profilowanych PVC lub innych wykonanych z tworzywa sztucznego. Jeśli decyduje się na trwałe zadaszenie pamiętajmy aby komponowało się ono z architekturą naszego domu. Najlepiej jeśli zadaszenie tarasu lub balkonu będzie wykonane z tego samego tworzywa, co dach.

2. A co z funkcjonalnością?

Z jednej strony zadaszenie na stałe jest dobrym pomysłem – nie trzeba się martwić o sezonowe składanie i rozkładanie konstrukcji. Z drugiej jednak strony problemem może okazać czyszczenie zadaszenia i jego estetyczny aspekt – po latach zadaszenie nie będzie wyglądało tak samo. Dobrym rozwiązaniem okażą się więc np. markizy. Dzięki ich funkcjonalności można dostosować poziom zaciemnienia, formę sterowania nimi, czy to z jakiej konstrukcji są wykonane.

3. Inne możliwości.

Rynek budowlany ma wiele do zaoferowania w kwestii zadaszenia tarasu – od konstrukcji stałych, po lekkie i proste rozwiązania. Jedną z innowacyjnych form zadaszenia jest żaglowe zadaszenie tarasu. Polega ono na tym, że materiał przeznaczony do osłonienia balkonu i tarasu jest wykonany z tej samej tkaniny, co jachtowe żagle. Dzięki właściwościom, jakie zachowuje ta tkanina, możemy być spokojni o jej trwałość i odporność na zniszczenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, takimi jak grad, deszcz czy nadmierne promieniowanie słoneczne.

Taras oraz balkon to miejsca relaksu. Dlatego warto mądrze zdecydować o ich zadaszeniu. Przy ich wyborze należy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy i w jaki sposób najwygodniej nam będzie użytkować poszczególne zadaszenie, aby bez względu na pogodę można było oddać się chwilom wytchnienia na naszym tarasie czy balkonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here