Wystrój industrialny nie tylko w loftach

0
1916
Wystrój industrialny nie tylko w loftach

Industrialny styl wystroju wnętrz od dawna nie jest już zarezerwowany jedynie dla loftów, a projektanci coraz częściej wykorzystują właściwości estetyczne betonu do stworzenia ciekawych projektów. Nowoczesne podejście do designu opiera się przede wszystkim na prostocie, która pozwala na stworzenie lekkiego i harmonijnego wnętrza, w którym przyjemnie będzie spędzać czas.

Chcący wykorzystać wygląd surowego betonu projektanci mogą sięgnąć między innymi po popularne płyty wykonane z tak zwanego betonu architektonicznego, które położone wewnątrz pomieszczenia pozwolą stworzyć doskonałą bazę do dalszego rozwoju projektu. Neutralna, szara kolorystyka może zostać wykorzystana do skontrastowania jasnych mebli, lub wręcz przeciwnie — z jej pomocą można podkreślić elementy wystroju w żywych kolorach.

Płyty z betonu architektonicznego mogą zostać wykonane w różnym stylu, co pozwala wpływać na ich widoczną strukturę. W większości projektów można w powodzeniem wykorzystać beton o różnej gęstości perforacji. Gładszy beton pozwoli stworzyć bardziej stonowaną estetykę.

Podobne płyty przeznaczone do stosowania na zewnątrz określane są najczęściej jako beton elewacyjny, a ich większe rozmiary sprawiają, że z powodzeniem można je kłaść na zewnętrznych ścianach budynków, oraz używać ich do budowania ogrodzeń. Regularnie ułożone płyty z surowego materiału pozwolą wyróżnić budynek i stworzyć zwartą estetykę architektoniczną.

Dodatkowym materiałem zainspirowany stylem industrialnym jest tynk imitujący beton na ścianie. Tego rodzaju tynki mineralne zostały opracowane po to, aby z ich pomocą możliwe stało się stworzenie odpowiednio zróżnicowanej i pokrytej realistycznymi odbarwieniami powierzchni na płycie gipsowo-kartonowej lub ścianie gipsowo-cementowej. Zwykle wystarczą dwie warstwy tynku, aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący efekt.

Tego rodzaju beton ozdobny wykorzystywany jest w tym samym celu, w jakim najczęściej stosuje się wspomniane wcześniej płyty betonu architektonicznego — materiał budowlany o ciekawej strukturze i neutralnej kolorystyce pozwala na szeroką manipulację rozłożeniem akcentów estetycznych w danym projekcie wnętrza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here