Wylewka w baterii kuchennej – pomoc w zakupie i doborze

0
578
Wylewka w baterii kuchennej

Wylewka, czyli kluczowy element baterii kuchennej, stanowi jej zwieńczenie. To przez wylewkę będzie wypływać woda, trafiająca do wnętrza zlewozmywaka. By działanie baterii było maksymalnie komfortowe, warto w trakcie zakupu zwrócić uwagę na sposób wykonania i wyprofilowania wylewki. Jej kształt, długość i zastosowane dodatkowe rozwiązania mają olbrzymi wpływ na przydatność i użyteczność całej baterii. Poniżej poświęcamy wylewką nieco więcej miejsca oraz podpowiadamy jak wybierać ten komponent, by okazał się nie tylko użyteczny, ale również oszczędny i ergonomiczny. 

Wylewka i jej rola w Twojej kuchni 

Wbrew pozorom, wylewka nie jest neutralnym elementem baterii, lecz ma istotny wpływ na jej przydatność do pracy. Wylewka pozwala ukierunkować strumień wody, nadając mu jednorodną formę. Dzięki temu możesz sterować jego pracą, z łatwością napełniać komory zlewu lub opłukiwać naczynia. W kuchennych bateriach wybór często pada na wylewki stosunkowo długie i wąskie, wygięte do postaci łuku. Dzięki temu tworzony przez nie strumień będzie maksymalnie zwarty i precyzyjny. 

Ponadto wylewka może pomóc Ci w obniżeniu poziomu zużycia wody, a tym samym – może przyczynić się do wygenerowania oszczędności. Wynika to oczywiście z faktu, że wylewka zakończona jest elementem napowietrzającym, nazywanym perlatorem. Jego zadaniem jest mieszanie wody z bąbelkami powietrza, dzięki czemu objętość strumienia zwiększa się. W rezultacie, w trakcie mycia naczyń, garnków lub warzyw, zużyjesz mniejsze ilości wody niż do tej pory. 

Zadaniem wylewki jest także wspomagać Cię w wykonywaniu innych typowo kuchennych zadań i prac. Popularne są wylewki typu inox, z których wnętrza możesz wysuwać elastyczny wężyk. Jest on niezwykle pomocny w czasie mycia naczyń o nieregularnych kształtach lub dużych gabarytach. Wężyk możesz swobodnie wyginać pod każdym kątem bez obaw o jego zerwanie lub nadwyrężenie struktury. 

Wylewki warte zakupu – czyli jakie? 

Wylewkę należy dopasować także do zlewozmywaka oraz rodzaju baterii, który ją obsługuje. Ważną cechą konstrukcyjną są wykorzystane w produkcji materiały. Warto wybierać te wylewki, które wykonano z mosiądzu lub chromu, lub te, które zostały pokryte grubymi warstwami ochronnymi. Będą one zabezpieczać wylewkę przed nadmiarem szkodliwych oddziaływań – wilgocią, detergentami oraz przed uszkodzeniami typowo mechanicznymi. Produkty takie znajdziesz pod linkiem: https://armatura24.pl/wylewki-do-baterii.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj montażu danej wylewki (który powinien być zgodny z montażem samej baterii) oraz na przepustowość mierzoną w litrach na minutę. Dobrej jakości wylewka zlewozmywakowa powinna oferować tempo upływu wody na poziomie przynajmniej kilkunastu litrów na minutę. Oczywiście, im większe jest Twoje zapotrzebowanie na wodę oraz im większy zlewozmywak posiadasz, tym bardziej sprawną wylewkę warto wybrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here