Wybór oświetlenia LED

0
2240
Wybór oświetlenia LED

Technika oświetleniowa rozwija się w szybkim tempie, producenci oferują lampy, które zużywają coraz mniej energii jednocześnie mając coraz lepsze parametry. Najbardziej popularna w chwili obecnej jest technologia LED. Inwestycja w takie oświetlenie, choć wiąże się z dość dużymi kosztami, jest jednak bardzo opłacalna. Wiąże się to po pierwsze z małym zużyciem energii elektrycznej, po drugie zaś oprawy LED mają bardzo długą żywotność. Gwarancja świecenia przy zachowaniu dobrych parametrów wynosi nawet 50000 godzin. Nie ma więc potrzeby, jak w przypadku żarówek, częstej wymiany i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Oświetlenie LED ze sklepu https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html ma bardzo szerokie zastosowanie. Na zewnątrz stosuje się oprawy o zwiększonej odporności na wilgoć i zapylenie. Doskonale sprawdzają się jako oświetlenie miejsc monitorowanych, ulic, przejść dla pieszych, parkingów i innych obiektów. Świetnie sprawdzają się w zakładach przemysłowych – są odporne na wysokie i niskie temperatury i wytrzymałe mechanicznie. W biurach stosuje się oświetlenie LED, którego barwa sprzyja koncentracji i zwiększa wydajność pracy. W domu można zastosować oświetlenie o barwie ciepłej, które pozwala zrelaksować się i odpocząć. Istnieje też możliwość sterowania natężeniem i temperaturą barwową. Dobry współczynnik oddawania barw to zaleta, która pozwoli na przykład dobrze wyeksponować towar w sklepach.

Oświetlenie LED jest zdrowe – nie ma efektu migotania, nie męczy oczu i nie emituje szkodliwego promieniowania UV. Dodatkowo są bezpieczne dla środowiska, ponieważ przy ich produkcji nie używa się rtęci i innych szkodliwych pierwiastków. Dzięki wykorzystania w tej technologii zjawiska elektroluminescencji energia elektryczna jest przetwarzana bezpośrednio na światło. Nie wytwarza się, jak to ma miejsce w przypadku żarówek, ciepło. Sprawia to, że nie ma niebezpieczeństwa pożaru oraz nie występuje efekt nagrzewania się pomieszczenia. Pozwala to na zastosowanie opraw LED w chłodniach i lodówkach. Udowodniono też, że oświetlenie LED pomaga dłużej zachować świeżość produktów spożywczych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here