Wanna i prysznic w nowoczesnym wydaniu, czyli wygoda ponad wszystko

0
1382
Wanna i prysznic

Decydując się na remont łazienki albo budując dom od podstaw i wyposażając ją po raz pierwszy, musimy podjąć decyzję: wanna czy prysznic? A może, jeśli jest wystarczająca ilość miejsca, albo posiadamy dwa pomieszczenia, warto umieścić obydwa sanitariaty? Niezależnie od decyzji, warto zadbać o to, aby zarówno wanna, jak i prysznic, nabrały naprawdę innowacyjnego charakteru. Przekonajmy się, dlaczego warto i jak można to zrobić.

Wanna z parawanem

Jeśli w twoim domu znajduje się jedynie wanna, na pewno wiesz, jaka jest wygodna. Pozwala na długą, leniwą kąpiel i relaks w gorącej, pięknie pachnącej pianie. Jednak nie zawsze masz czas albo chęć na to, aby wylegiwać się tam przez godzinę. A tym bardziej nie chce tego robić twoje nastoletnie dziecko, któremu zawsze spieszy się do kolegów, na rower albo do komputera. Wtedy pewnie sięgacie po prysznic i… woda na podłodze pojawia się jakby znikąd.

Jeśli znasz tę sytuację, a następnie konieczność mozolnego sprzątania i wycierania, to pewnie oprócz wygody wanny, widzisz też jej minusy. Jednak w nowoczesnej łazience mogą one zostać łatwo i szybko zlikwidowane za sprawą eleganckiego, szklanego akcesorium.

Parawany nawannowe, bo o nich właśnie mowa, to rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają wannę, a chciałyby brać w niej prysznic bez rozchlapywania wody. To także świetna alternatywa dla pojawiających się dawniej zasłonek, które nie były ani ładne, ani higieniczne, gdyż ich doczyszczenie z osadu mydła graniczyło z cudem.

W przeciwieństwie do nich parawany odznaczają się prostą elegancją, gdyż składają się jedynie ze szklanej płyty. Dzięki temu są także łatwe do czyszczenia – wystarczy płyn do naczyń, gąbka i ściągaczka, aby po kilku minutach parawan lśnił jak nowy. W efekcie stanowią idealne rozwiązanie do minimalistycznych, skromnych łazienek, w których każde akcesorium pełni kilka funkcji jednocześnie.

Wygodne drzwi do prysznica

Jeśli z kolei zdecydowałeś się na ustawienie w swojej łazience prysznica, być może obawiasz się tego, jak będą funkcjonowały jego drzwi. Bez wątpienia każdy z nas przynajmniej raz w życiu trafił na drzwiczki prysznica, które ledwo się poruszają, wypadają z szyn albo nie otwierają do końca, przez co trzeba przeciskać się pomiędzy nimi.

Zamiast więc decydować się na tradycyjny brodzik, nad którym nadbudowana jest kabina ze swoim słynnym, wąskim przejściem, lepiej jest postawić na innowacyjne rozwiązania. Przykłady takich, które są godne estetycznej, funkcjonalnej łazienki z XXI wieku znaleźć można na stronie elazienki.pl. Specjalizuje się ona bowiem w wyposażaniu wnętrz w armaturę i akcesoria, które są zarówno użyteczne, wygodne, jak i zachwycająco eleganckie.

W przypadku prysznica najlepszym wyborem będzie taki, który posiada drzwi prysznicowe w dużym rozmiarze, otwierane dzięki zawiasom do zewnątrz. Ich estetyczna, prosta konstrukcja sprawia, że idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu i będą łatwe do czyszczenia. Co jednak najważniejsze: nie mają szyny, na której mogłyby się zacinać, albo z której wypaść, nie grożą więc takimi nieprzyjemnymi przygodami, jak tradycyjne kabiny. Dzięki nim będziesz mógł posiadać zarówno tradycyjny brodzik, jak i zabudowaną wnękę kąpielową – wszędzie sprawdzą się tak samo dobrze. Może więc czas zastanowić się nad nowym wyposażeniem o innowacyjnym i użytecznym designie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here