W jaki sposób szkolić labradora? 

0
1827
labradory

Szkolenie psa to czynność do, której potrzeba mieć bardzo dużo cierpliwości oraz czasu. Szkolenie psa rasowego takiego jak labrador może wydawać się proste, jednak wcale takie nie jest. Labrador jest jednak opisywany jako pies rodzinny, który lubi dzieci, jest całkowicie oddany swojemu właścicielowi oraz jest przede wszystkim spokojny Jeżeli jednak pojawi się on pod Twoim dachem, to pamiętaj o odpowiedniej tresurze. W przypadku jej braku życie z takim psem może być nie lada utrapieniem, nie tylko dla was ale również dla niego. W jaki sposób temu zapobiec oraz jak odpowiednio go wyszkolić? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/szkolenie-labradora/

Jakie są labradory? 

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy mówi się że labradory są to psy bardzo rodzinne które do domu z dziećmi sprawdzą się wręcz idealnie Nie jest to jednak stwierdzenie z którym w 100% należy się zgadzać labrador jest to pies duży Co oznacza że sama smycz może ciągnąć dziecko jej jednak nie utrzyma A spacer dziecka z tak dużym czworonogiem może doprowadzić do krzywdy oraz upadku dziecka które zostanie pociągnięte po chodniku

Jeśli jednak chcesz, żeby dziecko czerpało przyjemność wyprowadzania swojego pupila, musisz zacząć od najważniejszego, czyli od szkolenia. Istotne jest również, aby odpowiednio wyszkolić go podczas spacerów na smyczy. Proces ten jest bardzo istotny zarówno dla ciebie dla samego zwierzaka oraz dla Twoich dzieci. Na początku starajcie się wychodzi z psiakiem wszyscy całą rodziną. Pozwólcie, aby dziecko prowadziło psa przez chwilę, ale cały czas miecie smycz w zasięgu swojego wzroku, tak aby w razie kłopotów móc przejąć pałeczkę. Z czasem pies sam zrozumie w jaki sposób wychodzić na spacery oraz, żeby nie walczyć ze smyczą.

Szkolenie labradora

Tak naprawdę nie jest potrzebna wizyta u behawiorysty lub zapis zwierzaka do psiego przedszkola. Jego tresurę możecie wykonać sami o własnych siła

ch. Do tego potrzebne będzie Ci z pewnością zaangażowanie czas oraz cierpliwość dla pupila oraz dla samych siebie. W przypadku jakichkolwiek problemów jednak lepiej się zgłosić o pomoc do profesjonalistów. W końcu pies jest waszym członkiem rodziny na wiele lat, więc musicie wprowadzić w jego zachowanie nawyki, dzięki którym będzie żyło się wam lepiej pod jednym dachem. Pies jednak potrzebuję na wszystko czasu, więc nie zniechęcaj się po kilku nieudanych próbach. Daj jemu i sobie czas.

Zobacz też: http://www.makemyplace.pl/oszczedzanie-czasu/

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here