W inteligentnych domach czujniki czadu pełnią jasno określoną rolę

0
8012

Inteligentne domy, a tym samym swoisty trend jaki panuje w budownictwie i nabiera coraz większego znaczenia, co jakiś czas umożliwiając nam zastosowanie nowych oraz nieznanych dotychczas rozwiązań. Oczywiście wszystko po to aby w korzystny, wygodny i funkcjonalny sposób wpłynąć na naszą codzienną eksploatację, pozwalając nam na korzystanie z wszystkich zalet takich inteligentnych rozwiązań. Jednym z nich jest czujnik czadu, a więc urządzenie nader ważne oraz przydatne gdy chodzi o wykrywanie nie tylko zmian temperatury, lecz również informacje o rosnącym stężeniu tlenku węgla.

Czujnik czadu dla bezpieczeństwa

Dzięki czujnikowi czadu nie dojdzie do zatrucia osób przebywających w danym miejscu, a więc czujnik czadu robi coś nader ważnego – wpływa na nasze bezpieczeństwo. W inteligentnych domach stosowane są rozbudowane i zintegrowane z systemem zarządzania urządzenia, za którymi przemawiają właściwości ich zastosowania zgodnie z przeznaczeniem. Markowe urządzenia dostępne na rynku bez wątpienia wpływają na poczucie naszego bezpieczeństwa, a tym samym są nieodzownym elementem każdego inteligentnego domu.

Jak funkcjonuje oraz gdzie zastosować należy czujnik czadu?

Czujnik czadu reaguje nie tylko na zmiany temperatur, lecz przede wszystkim, a może w głównej mierze jego najważniejszą rolą jest wykrycie zwiększonego stężenia tlenku węgla, który nawet w niewielkiej dawce jest trujący i niestety może być śmiertelny. Dlatego czujnik czadu informuje nas nie tylko poprzez sygnał świetlny, ale również wycie syreny – w inteligentnych domach może poinformować służby ratownicze o konieczności wezwania pomocy.

Gdzie zastosować czujnik czadu?

 • Przy każdym kotle bez względu na przeznaczenie
 • Piecyku grzewczym
 • Instalacji centralnego ogrzewania
 • Kominku
 • Wszędzie tam gdzie powstaje tlenek węgla

Aby urządzenie to spełniało swoją funkcję w stu procentach, warto zainwestować przede wszystkim w czujnik wysokiej jakości. Zaawansowany model charakteryzują następujące cechy:

 • precyzyjny pomiar
 • wielofunkcyjność
 • 100 procent pewności
 • szczegółowe informacje na temat pomiarów
 • zgodność z normą EN 50291-1:2010
 • monitorowanie wielu urządzeń jednocześnie

Zaawansowany czujnik czadu nie tylko reaguje, ale również wysyła sygnał do konkretnych odbiorców, służb ratunkowych, które automatycznie wiedzą w jaki sposób i gdzie zacząć działać. Producenci takich urządzeń zadbali nie tylko o ich funkcjonalne walory, ale jednocześnie wytrzymałe, solidne, praktyczne i sprawdzone rozwiązania, przez co można mówić wręcz o ich niezawodności. Nie ma także możliwości, aby taki czujnik czadu się pomylił, tolerancja błędu jest tutaj bardzo niewielka i sam czujnik czadu w większości przypadków działa bez zarzutu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here