Urządzamy małą kuchnię — sprawdź, jakie AGD wybrać

0
2382
Urządzamy małą kuchnię — sprawdź, jakie AGD wybrać

Urządzenie niewielkiej kuchni to spore wyzwanie — na małej przestrzeni muszą się znaleźć przecież pewne niezbędne w tym pomieszczeniu sprzęty, umożliwiające codzienne funkcjonowanie. Jak zaaranżować ją w sposób pozwalający na maksymalne zaoszczędzenie miejsca, a jednocześnie w pełni funkcjonalny i komfortowy? Sprawdź nasze rozwiązania!

Jak wygospodarować więcej miejsca na blacie?

Kuchenny blat to jeden z kluczowych elementów funkcjonalnej kuchni — to właśnie na nim przygotowuje się potrawy, a czasem także spożywa na szybko posiłki. Jeśli tzw. przestrzeń robocza będzie zbyt mała, gotowanie nie będzie komfortowe. W niewielkiej kuchni każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego warto rozważyć proste rozwiązania, które pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni.

Jednym z nich okazać się może sięgnięcie po niepełnowymiarowe płyty indukcyjne (sprawdź np. dwupalnikowe płyty indukcyjne w Euro). Mniejsza powierzchnia do gotowania pozwala pozostawić więcej miejsca na blat roboczy i sprawdza się w przypadku singli, par, czy też osób niegotujących często lub dużo. Nowoczesne płyty elektryczne posiadają wiele przydatnych dodatkowych opcji, wpływających pozytywnie na kwestie ekonomiczne czy związanych z bezpieczeństwem gotowania.

Ciekawą opcją dla małych kuchni jest zastosowanie kuchenki narożnej. Narożnik blatu roboczego jest często elementem nieco trudnym do wykorzystania, w którym np. krojenie produktów bywa mało komfortowe. Aby nie marnować cennego miejsca, można w narożniku zamontować specjalną kuchenkę, a na blat roboczy przeznaczyć wygodniejszą przestrzeń.

Systemy wysuwane do małych kuchni

Postaw na urządzenia kompaktowe

Specjalnie z myślą o posiadaczach niewielkich kuchni, ale też o osobach mieszkających w pojedynkę lub po prostu niepotrzebujących pełnowymiarowego AGD, producenci sprzętu kuchennego stworzyli szeroką gamę różnego rodzaju urządzeń kompaktowych i typu „slim”. Co ważne, niewielkie wymiary często łączą się z wysoką wydajnością, dzięki czemu możesz cieszyć się świetnymi efektami pracy zmywarki bądź piekarnika.

Urządzenia kompaktowe zajmują o wiele mniej miejsca, a czasem dodatkowo są dostosowane do umieszczenia w nietypowej lokalizacji np. na blacie kuchennym. Wszystko po to, by w pełni dopasować się do wymagań konkretnego pomieszczenia i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Zanim zdecydujesz się na urządzenie kompaktowe, sprawdź dokładnie, czy na pewno będzie dla Ciebie wystarczające — nie ma sensu kupować maleńkiej zmywarki, jeśli trzeba ją będzie uruchamiać kilka razy dziennie.

Postaw na urządzenia kompaktowe

Systemy wysuwane do małych kuchni

Twoja kuchnia jest naprawdę niewielka? Zaprzyjaźnij się ze wszelkiego rodzaju systemami wysuwanymi! Duże, pojemne szuflady ukryte pod blatem to doskonałe miejsce na przechowywanie garnków, patelni, naczyń i różnych akcesoriów. Również szafki narożne ze specjalnymi wysuwanymi systemami okazują się zaskakująco pojemne i pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. W małej kuchni warto zainwestować również w nowoczesny wysuwany okap, który po zakończeniu pracy można zsunąć, by nie rzucał się w oczy i nie zajmował dodatkowo przestrzeni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here