Tworzenie elewacji budynku – płytki elewacyjne z fugą czy bez?

0
1982
Tworzenie elewacji budynku

Wykańczasz dom lub inny budynek? Nie wiesz jakie metody zastosować oraz jak ma ostatecznie wyglądać elewacją? Zastanawiasz się czy płytki elewacyjne powinny posiadać fugę czy nie? Na te i wiele innych tematów szuka odpowiedzi wielu inwestorów, którzy chcą dopiąć swoją budowę na ostatni guzik. To jakie rozwiązania zostaną wybrane najczęściej zależy od gustu, możliwości finansowych, a także przeznaczenia budynku. Jednak każde z rozwiązań posiada wiele zalet i wad, dlatego warto przyjrzeć się każdej metodzie z osobna.

Płytki elewacyjne z fugą czy bez?

Płytki zewnętrzne zwane elewacyjnymi to niewątpliwie ozdoba każdego budynku. Mnogość wzorów, kolorów, materiałów oraz struktur pozwoli dobrać odpowiedni produkt do wyglądu ścian i charakteru obiektu. Samo ułożenie płytek także może różnić się między sobą, a wykorzystywane metody znacznie wpłynąć na końcowy efekt wizualny i trwałość elewacji. Tego rodzaju elementy mogą być układane w dwojaki sposób. Płytki mogą przylegać bezpośrednio do siebie, bądź być oddzielone specjalną fugą. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze? Układanie płytek bez wykorzystania fugi możliwe jest tylko przy zastosowaniu odpowiedniego rodzaju materiału. Elementy te mogą łączyć się na styk, nie zaburzając konstrukcji całego wzoru. Płytki na elewację warto jednak oddzielić choćby najmniejszą fugą.

Rodzaje płytek elewacyjnych

Płytki elewacyjne to przeważnie element dekoracyjny budynku. Przed ich ułożeniem należy określić rolę elewacji oraz całego budynku. To dzięki analizie podstawowych danych łatwiej będzie dobrać odpowiedni rodzaj płytek. Ówczesny rynek przedstawia wiele rodzajów produktów, które można dobrać do danego obiektu. Wśród najbardziej popularnych są:

– mrozoodporna płytka elewacyjna na zewnątrz,
– płytka elewacyjna z klinkieru,
– płytka ręcznie formowana,
– kamień elewacyjny, itp.

Mrozoodporne płytki elewacyjne charakteryzują się wysoką trwałością, jak również odpornością na działanie niskich temperatur i innych czynników atmosferycznych. To idealne rozwiązanie dla mieszkań znajdujących się w zimnych lub umiarkowanych klimatach. Wykazują się one wysoką jakością i gwarantują długotrwałe utrzymanie na elewacji.

Solidne płytki elewacyjne znajdziesz w Centrum Klinkieru i Kamienia – Mikulska Klinkier.

[Głosów:6    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here