Turystyczne walory Etiopii

0
5307

Znajomość Afryki w naszym kraju nadal jest stosunkowo niewielka i często ogranicza się do najbardziej znanych kurortów w państwach basenu Morza Śródziemnego, jednak stopniowo to się zmienia. Coraz więcej osób chce posmakować czegoś innego i odkryć inne atrakcje tego kontynentu. Jednym z takich miejsc będzie Etiopia. Turystyka w tym kraju rozwija się dość dynamicznie, co nie dziwi, wszak jest to miejsce szczycące się nie tylko bogatą historią, ale także tradycjami kulturowymi i wspaniałym światem przyrody.

Etiopia – interesujący kierunek turystyczny

Warto zaznaczyć, że nadal decydowanie więcej osób wybiera sąsiednią Kenię, ale Etiopia naprawdę zasługuje na podobną sławę i powinna przestać się kojarzyć wyłącznie z wojny i panującego głodu. Ten obraz jest trochę mylący, ponieważ aktualnie bezpieczniej będzie właśnie w Etiopii, a kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Turystyka w Etiopii może mieć różne oblicza. Z jednej strony mamy bogactwo wyjątkowych zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a z drugiej strony niesamowite krajobrazy zapadające w pamięć miłośnikom przyrody. Nie wolno też pomijać aspektu kulturowego, w końcu na terenie kraju mieszka kilka tubylczych plemion starannie kultywujących swoje tradycje.

Etiopia turystyka – dla spragnionych ciekawych doznań

Wyprawa do Etiopii nie należy do łatwych, aczkolwiek biura podróży coraz częściej mają w swoich ofertach wycieczki do tego kraju i na pewno warto z takiej propozycji skorzystać. Każdego zauroczą piękne łańcuchy górskie poprzecinane spektakularnymi wodospadami czy też wspaniałe jeziora z egzotycznymi ptakami, hipopotamami czy krokodylami. Można pojechać do któregoś z parków narodowych, jednak największe atrakcje Etiopii są związane z bogatą historią kraju. Wielką wartość turystyczną maja ruiny starożytnego miasta w Aksum oraz znajdujące się w Lalibelii niesamowite kościoły wykute w skale. Intersująco prezentuje się również stolica kraju Addis Abeba z gigantycznym targowiskiem Mercato podzielonym na dzielnice oraz ciekawymi zabytkami.

[Głosów:8    Średnia:3.1/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here