Tani i dobry opał

0
1655

Ogrzewanie węglem jest metodą, która wzbudza kontrowersje. Wiąże się to z faktem coraz bardziej otwartej debaty na tematy związane z ekologią. Szacuje się, że energia węglowa jest nieskuteczna i wprowadza do natury dużo zanieczyszczeń. Wobec tego klient zaopatrujący się w tani opał jest zmuszony dokonać dokładnej selekcji. Niektóre rodzaje węgla są bowiem zakazane że względu na antysmogowe ustawy. Takimi są np. muł węglowy, czy flot. Ponadto, w poszczególnych rejonach są np. ograniczenia dotyczące kaloryczności – zwłaszcza dotyczy to południowej części Polski, gdzie stężenie trujących pyłów jest najwyższe. Kolejną istotną kwestią jest również zwracanie uwagi na jakość asortymentu, a zwłaszcza na ciepło, które dostarcza węgiel. Trzeba liczyć się z tym, że producenci lubią wprowadzać w błąd i zamiast ciepła węgla podają ciepło jego spalania. Wtedy wartość jest wyższa i wygląda to bardziej atrakcyjne. W końcu klient sugerujący się takimi informacjami pomyśli, że jego pokój stanie się teraz cieplejszy.

Cena i kaloryczność – najważniejsze czynniki

Najważniejszymi czynnikami, o które klient powinien zadbać przy wyborze asortymentu jest stosunek ceny do wartości opałowej. Nie zawsze to najdroższy węgiel będzie tym najlepszym. Wartość opałowa zagwarantuje nam dostarczenie właściwej ilości ciepła do domu. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest kaloryczność. Bezpieczniej jest inwestować w niskokaloryczne węgle, gdyż spalają się czyściej, a te wysokokaloryczne pozostawiają sadzę, czy inne zanieczyszczenia w powietrzu. Wśród popularnych rodzajów węgla wyróżnia się ekogroszek premium. Ma on dosyć grube ziarna, a przy okazji cechuje się niską wilgotnością, małą ilością siarki i popiołu. Ekogroszek premium jest też rodzajem węgla wokół którego narosło wiele szkodliwych mitów. Niektóre głosiły, że jest to zestaw trujących substancji takich jak asfalt, czy smoła. Inne z kolei miały udowadniać, że ekogroszek premium ma cudowne właściwości i jest czymś więcej niż tylko węglem. Tymczasem jest to węgiel, ale o lepszej technice spalania, dzięki której emisja zanieczyszczenia do środowiska jest znacznie niższa.

Gdzie kupować węgiel wysokiej jakości?

Węgiel wysokiej jakości taki jak ekogroszek premium jest obecnie dostępny w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych z artykułami węglowymi. Zakup w sieci jest znacznie prostszy. Na dobrze zorganizowanej stronie internetowej można porównywać wybrany asortyment pod względem poszczególnych parametrów i ostatecznie wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej bez wychodzenia z domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here