Szkoła podstawowa 4-8 – jakie podręczniki wybrać?

0
1246
jakie książki potrzebują dzieci do klasy 4-8?

Uczniowie chodzący do klas 4-8 szkoły podstawowej oprócz książek, które są potrzebne do nauki w szkole i w domu, potrzebują również dodatkowych zbiorów zadań i ćwiczeń, które przygotują ich do egzaminu końcowego szkoły podstawowej.

Podręczniki, dzielą się ze względu na przedmioty. W klasach 4-8 są przedmioty, takie jak: matematyka, język polski, nauki ścisłe, czy języki obce. Jeżeli chodzi o dodatkowe materiały edukacyjne, czyli zbiór zadań i zeszyt ćwiczeń, muszą być one zgodne z nową podstawą programową. Dzięki nim uczeń będzie przygotowany do egzaminu ósmoklasisty.

Szkoła podstawowa 4-8 – darmowe podręczniki

Po wejściu w życie reformy edukacji uczniowie szkoła podstawowa 4-8 są narażeni na wiele zmian. Do niekorzystnych zmian należą na pewno nowe podręczniki, których zakup sprawi, że rodzice poniosą dodatkowe koszty. Jednak jest rozwiązanie tej sytuacji. Aby zaoszczędzić na nowych podręcznikach, został przygotowany program z dotacjami celowymi, za które można kupić nowe podręczniki w danym roku szkolnym.

Szkoła podstawowa 4-8, czy warto kupić podręczniki?

Dotacje celowe są przyznawane raz na 3 lata. Tutaj bardzo istotne jest, że pedagodzy wybrali takie książki, które będą używane przez dzieci, również z późniejszych roczników. Obecnie dotacje celowe obejmowały tylko uczniów klasy III i VI szkoły podstawowej. Za dotację można było również zakupić materiały ćwiczeniowe dla wszystkich klas podstawówki.

Taka dotacja sprawia, ze wszyscy uczniowie będą musieli zwrócić otrzymane książki pod koniec roku. To nauczy młodzież dbania o nieswoje przedmioty. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia, rodzice będą musieli zwrócić pieniądze. Z kolei zeszyty ćwiczeń otrzymane przez uczniów zostaną ich własnością.

Jakie podręczniki będą darmowe w klasach 4-8?

Szkoła podstawowa 4-8 – uczniowie tych klas podręczniki, ćwiczenia i materiały edukacyjne do nauki przedmiotów obowiązkowych otrzymają za darmo. Natomiast jeżeli chodzi o podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych, zakup leży po stronie rodziców. Będą musieli wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni.

Przeczytaj też: http://www.postawnaswoim.pl/nauka/szkola-podstawowa-0-3-podreczniki-do-nauczania-poczatkowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here