Szafka RTV – jak wybrać tę właściwą?

0
1456
Szafka RTV

W wielu salonach miejscem kluczowym jest – telewizor. Urządzenie to pełni dziś o wiele więcej funkcji niż jeszcze dwie dekady temu. Oprócz odbierania sygnałów od najważniejszych mediów, telewizor wykorzystujemy również do grania w gry na konsole, do przeglądania internetu, obsługi serwisów streamingowych oraz w licznych innych celach. Do obsługi telewizora niezwykle przydatne są specjalne zestawy mebli – w tym tak zwane szafki RTV. Szafki takie są wykorzystywane w wielu polskich domach oraz mieszkaniach, gdzie ułatwiają korzystanie z telewizora. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w temat szafek RTV, z którego dowiesz się – jakie modele tych mebli znajdziemy oraz na co zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Szafki RTV – o czym pamiętać w czasie zakupu?

Szafki RTV to istotny element umeblowania każdego salonu, w którym znajduje się telewizor. Często, kupujemy je właśnie w momencie nabywania nowego sprzętu RTV. Poszukujemy wówczas szafek o takich rozmiarach, by idealnie pasowały do sprzętu, który będzie na nich ustawiony. Ilość dostępnych szafek RTV nie ułatwia co prawda dokonania wyboru, niemniej – im większy wybór, tym większa szansa, że znajdziemy szafkę idealnie pasującą do naszych oczekiwań.

Zacznijmy od sprawy zupełnie podstawowej – czyli rozmiaru danej szafki. Powinien on być dopasowany przede wszystkim do rozmiaru salonu, ilości wolnej w nim przestrzeni oraz wielkości samego telewizora. Warto również uwzględnić obecność dodatkowych elementów, które będą znajdować się na szafce, a które mogą wymagać dodatkowej przestrzeni do ekspozycji. Większość dostępnych szafek RTV to meble szerokie, ale zarazem niezbyt wysokie ani głębokie.

Pomocne będzie, jeśli szafka wyposażona będzie w dodatkowe półki lub szuflady. Możemy w nich przechowywać pomocne akcesoria – piloty, klawiaturę do telewizora, słuchawki, konsolę na gry, odtwarzacz DVD, gazety oraz liczne inne. Półki i szuflady pełnią wówczas funkcje organizerów w przechowywaniu wszystkich istotnych przedmiotów.

Istotna jest także wysokość samej szafki. Jak dobrze wiemy, telewizor powinien znajdować się mniej więcej na wysokości oczu osób siedzących naprzeciwko. Dlatego tak istotne jest, by szafka nie była ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu nawet wielogodzinny seans nie będzie męczył naszych oczu.

Szafka RTV na lata – czyli jaka?

Szafka RTV to mebel, który powinniśmy używać dłużej niż sam telewizor. Dlatego w czasie przeglądania dostępnych szafek warto zwrócić uwagę na te o nieco większych rozmiarach niż nasz obecny sprzęt RTV. Telewizor prędzej czy później zostanie zastąpiony przez nowy model, który prawdopodobnie będzie większy. By uniknąć konieczności wymiany szafki na nową, warto od razu wybrać mebel nieco szerszy.

Większość dostępnych szafek wykonana jest w sposób uniwersalny estetycznie. Dominują neutralne barwy i materiały, które można dopasować do różnych stylów i aranżacji. Często spotkamy szafki wykonane z drewna lub obtoczone drewnianą sklejką. Popularne są również modele industrialne i minimalistyczne – wykorzystujące metal, szkło oraz tworzywa sztuczne. 

Na koniec warto wspomnieć, że osobom poszukującym rozbudowanych ofert szafek RTV, polecamy zapoznać się z asortymentem Hügle, dostępnym pod adresem: hugle.pl/76-szafki-rtv. Znajdują się w nim szafki o różnych rozmiarach oraz fasonach, po które sięgają właściciele salonów urządzonych w rozmaitym stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here