Szafa wnękowa – o czym należy pamiętać podczas projektowania?

0
1455
idealna szafa wnękowa - jaka powinna być?

Projektowanie szafy wnękowej to duże wyzwanie dla wielu osób, ale z odpowiednią wiedzą można z tego wyjść z sukcesem. Jakich zatem zasad należy przestrzegać, aby korzystanie z szafy w przyszłości było czystą przyjemnością?

Jak prawidłowo zaplanować szafę wnękową?

Każdy kto zabiera się za projekt szafy wnękowej, dąży do tego, żeby była ona jak najbardziej funkcjonalna oraz ekonomiczna. Jak to osiągnąć? Na początku na pewno powinniśmy rozpocząć od dokładnego wymierzenia wszystkich głównych przedmiotów, które chcemy umieścić we wnętrzu szafy. Musimy zastanowić się czy nie da się wprowadzić pewnych zmian, które sprawią, że nasze miejsce do przechowywania będzie jeszcze większe. Zwykle większość osób jest zdania, że się nie da, jednak prawda jest taka, że jest to możliwe. Wystarczy trochę nad tym pomyśleć, czasami wystarczy dodanie jednej półki i już mamy gdzie trzymać dodatkowe przedmioty.

Jakie wymiary powinna mieć szafa wnękowa?

Jak już wiadomo wymierzenie pomieszczenia, które ma się stać szafą jest sprawą priorytetową. Aby głębokość szafy wnękowej była odpowiednia, powinna wynosić 60 cm, z kolei jej szerokość jest uzależniona od warunków. Może to być 50 centymetrów, a nawet 150. Szafa musi być dopasowana do rodzaju rzeczy, które chcemy w niej przechowywać. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że na przykład nasze ubrania będą się gniotły, bo my nieodpowiednio wymierzyliśmy szafę. Jeżeli z przyczyn od nas niezależnych, wnęka na szafę jest bardzo wąska, najlepszym wyborem będzie wieszak poprzeczny.

O czym należy pamiętać podczas projektowania szafy wnękowej?

Aby szafa wnękowa była funkcjonalna musimy znaleźć na nią odpowiednie miejsce w naszym domu lub mieszkaniu. Taki rodzaj szafy ma to do siebie, że służy nie tylko do przechowywania ubrań, ale też innych rzeczy. Dlatego musimy wziąć to pod uwagę, podczas jej planowania.

Szafę wnękową można umieścić nie tylko we wnęce która powstała, ale także pod ścianą lub w narożniku. Jeżeli mamy zbyt mało miejsca na nasze wymarzone miejsce do przechowywania, pamiętajmy że możemy dobudować boczną ściankę.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-zaprojektowac-szafe-wnekowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here