Skoncentruj się na sprzątaniu! Do Świąt niedaleko, a im szybciej, tym lepiej…

0
1957

Szybkie sprzątanie w grudniu? Niestety, nie będzie tak łatwo. Domowe porządki, te generalne, zajmą trochę czasu. Można jednak sprawić, że będą i nieco przyjemniejsze, i upłyną szybciej, niż można by się spodziewać. Potrzeba nam dobrze dobranego oświetlenia. Podczas sprzątania, ale i przygotowania do realizacji noworocznych postanowień, warto przemyśleć kwestię oświetlania wnętrz.

Światło, które wspomaga koncentrację

Dobrze oświetlone wnętrza sprawiają, że czujemy się w nich lepiej. Światło wpływa bowiem na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne – w równym stopniu. Nie bez powodu do poszczególnych pomieszczeń, w zależności od spełnianych przez nie funkcji, wybieramy światło ciepłe lub zimne. Białe zimne pozwala nam łatwiej się skoncentrować na wykonywanych zadaniach. Z tego względu najczęściej gości ono w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy. Z tej barwy korzystamy również w łazience, bo łatwiej dostrzec niedoskonałości skóry, który mają zostać ukryte pod makijażem.

O światło musimy zadbać, jeśli chcemy, by mieszkanie lub dom w okresie świątecznym lśniły absolutną czystością. Dobrze oświetlone wnętrza, dzięki głównym punktom umieszczonym na sufitach i tym dodatkowym, odpowiedzialnym za doświetlanie kątów, szczelin, mniejszych fragmentów powierzchni, sprząta się szybciej, łatwiej, dokładniej, a zatem również przyjemniej!

Jeszcze przyjemniej spogląda się na lampy wiszące, które wreszcie pełne blasku, oczyszczone z kurzu i innych zabrudzeń, znów lśnią. Dekorują każdą przestrzeń i wywołują uśmiech na twarzy. Jeśli decydujemy się na bogato zdobione, szklane lub kryształowe oświetlenie, jak to z oferty Azzardo, o detale, czyli usuwanie nawet kurzu z żarówek, musimy zadbać. Dzięki temu nie tylko lampy będą pięknie rozświetlały domowe wnętrza, ale i dłużej nam posłużą. My zaś nie pominiemy żadnego kąta podczas sprzątania.

Umiesz sprzątać? Świetnie! Ale co z czyszczeniem oświetlenia?

Mycie podłóg, ścieranie kurzy, odkurzanie… nie mamy problemu z tymi czynnościami. Jednak musimy zadbać o światło z dwóch stron. Jedna z nich wiąże się z tym, że czyste i błyszczące lampy zapewniają wyraziste wiązki światła, więc łatwiej dostrzec miejsca, które nie zostały właściwie uprzątnięte. Z drugiej zaś strony, lampy, każdy z ich elementów oraz żarówki, które są czyste, na dłużej zachowują swoje walory dekoracyjne oraz funkcjonalne.

Jak czyścić różnego rodzaju lampy? Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego musimy upewnić się, że podczas mycia, polerowania oświetlenia i żarówek, nie zajdzie ryzyko styczności instalacji elektrycznej z wodą. Najlepiej jest odłączyć i zdemontować te lampy, które na to pozwalają. Jeśli to niemożliwe, pozostaje pozbyć się kloszy, a żarówki czy konstrukcję bazową, czyścić korzystając z suchych ściereczek.

Warto poszukać w sklepach specjalnych środków do czyszczenia oświetlenia, w zależności od materiałów, z jakich stworzone są lampy. W inny sposób będziemy dbać o szkło, kryształy, elementy złote, srebrne czy miedziane. Zastosowanie odpowiednich środków gwarantuje nie tylko skuteczne i szybkie czyszczenie, ale również zminimalizowane ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń.

Do sprzątania nie trzeba pałać miłością, by przebrnąć przez nie szybko i bez kwaśnej miny. Przyszedł czas na generalne porządki, podczas których nie możemy pominąć oświetlenia. A skoro chcemy zadbać o każdy detal, pomyślmy przy okazji, czy nie przyszedł czas na zmianę lamp, by jeszcze lepiej wykorzystać moc światła sztucznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here