Rolety w stylu boho – w poszukiwanie rozwiązania optymalnego

0
514

Wielu z nasz marzy o zaaranżowaniu swoich pomieszczeń mieszkalnych ze smakiem, ale jednocześnie zachowując przytulny charakter domowego wnętrza. Dla takich osób optymalnym rozwiązaniem jest wybór stylu boho, łączącego grację, zwiewność, elegancję z użytecznością oraz naturalnością. Wnętrza urządzone w stylu boho są przyjemne od strony wizualnej i wysoce komfortowe od strony praktycznej. Zapraszamy do lektury naszego wprowadzenia w temat systemów osłonowych na okna dedykowanych do wnętrz boho. Dowiesz się jakie możliwości aranżacyjne stoją przed Tobą oraz jakie systemy okienne pomogą Ci dopełnić stylizacji całego pomieszczenia. 

Okna bardziej niż piękne – czyli obwieszone tkaninami 

Estetyczne tkaniny to wciąż jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań osłonowych w naszym kraju. Dotyczy to również osób aranżujących swoje cztery kąty w stylu boho. Zasłony i firany idealnie wpasowują się we wnętrza boho, stając się ich istotnym zwieńczeniem estetycznym. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się tkaniny wykonane naturalnych materiałów – jak choćby bawełny lub lnu. O wiele gorzej wypadają tkaniny syntetyczne, zwłaszcza te o połyskliwej powierzchni. Jak dobrze wiemy, podstawowym wyznacznikiem stylu boho jest właśnie obecność naturalnych tkanin oraz materiałów. 

Wielu aranżatorów odchodzi od konwencjonalnych połączeń, typu: dwie zasłony plus firana, typowych dla stylu rustykalnego. Bardziej pożądane staje się połączenie wyłącznie dwóch zasłon o takiej samej (lub zbliżonej do siebie) kolorystyce, bez obecności dodatkowych firan. Najczęściej wybór pada na zasłony w odcieniach beżu, brązu, słomkowego, mango. 

Rolety we wnętrzach boho – pomysł trafiony, czy chybiony? 

Rolety uchodzą za najbardziej praktyczny system osłonowy. Tym bardziej że występują w wielu rozmaitych wersjach, o zróżnicowanym mechanizmie sterowania i działania. Czy jednak będą odpowiednim wyborem w czasie aranżacji wnętrz w stylu boho? Choć wiele osób obawia się takiego połączenia, to jednak może się ono okazać trafionym pomysłem. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni zestaw. 

Do wnętrz boho polecamy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa interesujące rozwiązania. Pierwszym są rolety plisowane, wykonane z dwóch warstw materiału. Rolety takie można podnosić i opuszczać z obu stron – zarówno od góry jak i od dołu. Jest to też wybór idealny w przypadku osób, które poszukują systemy osłonowego do okna o nietypowym kształcie lub niestandardowym rozmiarze.

Rolety rzymskie zaciemniające to kolejny ich typ, który warto zamontować w swoich wnętrzach. Są wysoce funkcjonalne oraz łatwe w obsłudze, a ich konstrukcja przeciwdziała gromadzeniu się kurzu oraz ułatwia czyszczenie. Przyglądając się konkretnym modelom, polecamy uwzględnić przede wszystkim rodzaj tkaniny wykorzystanej do ich wykonania. Świetnie sprawdzają się rolety z tkanin welurowych, które będą chronić Cię przed nadmiarem jasności, a jednoczenie wypełnią wnętrze rozproszonym, barwnym światłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here