Regionalna kuchnia i rzemieślnicze piwo? Sprawdź, gdzie je znaleźć

0
701

Świerardów-Zdrój ze względu na swoje wspaniałe położenie jest chętnie odwiedzany przez turystów. Będąc tam, na pewno odwiedzający chcieliby spróbować regionalnych przysmaków oraz popić je wysokiej jakości trunkiem, np. lokalnym piwem. Podpowiadamy, gdzie je znajdziesz i jakiego miejsca nie wolno ominąć będąc w ten malowniczej miejscowości.

Nieopodal granicy, na wysokości 700 m

Kto jeszcze nie był w Świerardowie-Zdroju, musi szybko nadrobić zaległości. Jest to malownicza, górska miejscowość położona nieopodal granicy z Niemcami i Czechami, znajdująca się na wysokości pomiędzy 450 a 710 metrem n.p.m. Można w niej skorzystać z wielu atrakcji, jak też stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania Gór Izerskich. Będąc tam warto zatrzymać się na obiad lub kolację i spróbować pysznej, lokalnej kuchni – dolnośląskiej i góralskiej. Wołowina po izersku, pstrąg po izersku, żeberka w piwie czy kaszanka z żurawiną i cebulką – to tylko kilka spośród wspaniałych, regionalnych dań. A jak wiadomo, takie potrawy najlepiej smakują w towarzystwie lokalnego, rzemieślniczego piwa. Które restauracje w Świerardowie posiadają taką ofertę?

Kuchnia dolnośląska i góralska

Będąc w Świerardowie-Zdroju, choćby na chwilę, koniecznie należy sprawdzić https://www.sekretypiwowara.pl/. Dlaczego? Jest to bowiem wyjątkowe miejsce, położone w niezwykłej, górskiej scenerii. Z tarasu widokowego rozciąga się krajobraz na odległość 50 km, zaś wnętrze restauracji jest przytulne i urządzone także w stylu regionalnym. Jednak co najważniejsze – Sekrety Piwowara proponują cały wachlarz wspaniałych, lokalnych potraw – wszystkich wymienionych powyżej oraz również m.in. golonki w piwie, pieczeni wieprzowej w piwie czy przysmaku piwowara. Co więc z piwem? Nazwa restauracji zobowiązuje – można w niej skosztować imponującej ilości regionalnych piw, także rzemieślniczych i niefiltrowanych.

Imprezy okolicznościowe i firmowe

Najlepsze miejsce na imprezę okolicznościową w Świerardowie-Zdroju? Tutaj również warto zajrzeć właśnie do Sekretów Piwowara. Bez względu na charakter uroczystości, na pewno w tak pięknych okolicznościach będzie przebiegała we wspaniałej atmosferze. Można przy tym skorzystać z gotowych propozycji znakomitego menu. Co ciekawe, restauracja ta posiada także unikalną ofertę dla wycieczek zorganizowanych, na którą składa się dwudaniowy obiad razem z napojami (w tym regionalnym piwem). Sekrety Piwowara, to bez wątpienia miejsce, którego będąc w okolicy nie wolno przegapić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here