Ręczny, a może elektryczny? Jaki stelaż regulowany wybrać do łóżka?

0
1271

Nie ma najmniejszych wątpliwości, co do tego, że komfortowe i odpowiednio dobrane łóżko zapewni efektywny sen i energię do działania. Dla wielu osób najważniejszym elementem jest właściwy dobór materaca. To bez wątpienia istotny czynnik, ale nie jedyny. Aranżując idealne miejsce do spania warto zwrócić uwagę na inne aspekty, jak choćby stelaże regulowane. To dzięki nim materac zyskuje odpowiednie podparcie, a jego właściciel optymalne warunki do spania. Dla kogo są adresowane? W jakich wariantach występują? Z czego powinny być wykonane?

Stelaże regulowane – dla kogo przeznaczone?

Wybór właściwego stelaża jest tak samo ważnym czynnikiem jak kupno materaca. W końcu jest to baza pod idealny materac, dlatego warto w niego zainwestować. Na rynku możemy znaleźć ich szeroki wybór, albowiem producenci doskonale zdają sobie sprawę z rosnących oczekiwań wielu klientów. Dlatego z myślą o najbardziej wymagających powstały stelaże regulowane. Nieco droższe od klasycznych, nieregulowanych, ale cenione za nieporównywalną wygodę użytkowania. Dla kogo polecane? Przede wszystkim dla osób, które w łóżku muszą spędzać dużo czasu lub tych, którzy cenią najwyższą jakość snu, jaka przejawia się możliwością dopasowania pozycji ciała do indywidualnych potrzeb.

Rodzaje

Stelaże regulowane są dostępne w opcji z regulacją ręczną oraz elektryczną. Te sterowane manualnie mogą obejmować dwie lub więcej stref. Najczęściej dotyczą zagłówka oraz podnóżka, choć w sprzedaży znaleźć można modele oferujące regulację wysokości i pozycji kolan. Mechanizm ich użycia nie jest trudny, a za sprawą starannie przemyślanej konstrukcji (obejmującej specjalnie podnośniki) do zmiany ułożenia nie potrzeba dużego wysiłku. Właśnie ta cecha sprawia, że po stelaż regulowany ręcznie sięgają seniorzy, osoby chore i w trakcie rekonwalescencji.

Choć manualnie sterowany stelaż jest wygodny w codziennym użytkowaniu, to z myślą o najbardziej wymagających klientach powstały modele z regulacją elektryczną. Ich innowacyjna konstrukcja pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie pozycji ciała do snu. W związku z czym są szczególnie polecane osobom dotkniętym chorobami krążenia. Po elektryczne stelaże regulowane mogą również sięgnąć osoby lubiące w sposób komfortowy poczytać w łóżku książkę, popracować czy oglądać telewizję.

Jakie listewki w stelażu?

Bardzo ważnym elementem podczas wyboru stelaża regulowanego jest materiał, z jakiego zostały wykonane listewki. Optymalny wybór stanowi drewno bukowe, w szczególności kiedy ma stanowić podparcie dla dużych i ciężkich materacy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here