Projekt wnętrza – pokój nastolatka

0
1718
Projekt wnętrza

Pokój nastolatka musi łączyć w sobie funkcjonalność, a także nowoczesny wygląd. To w nim młody człowiek regeneruje siły po trudnym dniu w szkole, uczy się, a także realizuje pasje. Oprócz tego pokój stanowi centrum spotkań towarzyskich. Rodzice, którzy pragną zrealizować marzenie dziecka o własnym, spersonalizowanym pokoju, powinni skorzystać z kilku przydatnych rad dotyczących aranżacji wnętrza i poświęcić chwilę na analizę informacji ze stron typu http://www.ainprojektowanie.com/.

Pokój w bloku

Większość naszego społeczeństwa mieszka w blokach. Niewielki metraż mieszkań wymaga przemyślanego działania ze strony projektanta. W pokoju muszą się zmieścić wszystkie rzeczy należące do dziecka. W związku z tym niezwykle przydatne okażą się dyskretne miejsca służące do przechowywania, a także modne w ostatnich latach meble wielofunkcyjne. Multizadaniowość, funkcjonalność, kompleksowość, a także kompaktowość, to główne cechy nowoczesnych mebli. Przemyślana szafa z uchylnymi drzwiami może być nie tylko miejscem na ubrania. Dobrze zaprojektowana może  być równocześnie elegancką biblioteczką, a także witryną na cenne pamiątki.

Kolor ścian a charakter dziecka

Pokój młodzieżowy stanowi odzwierciedlenie ciekawości świata każdego nastolatka. Kolor ścian powinien współgrać z osobowością dziecka, a jednocześnie pasować do charakteru wnętrza. Kolor powinien stanowić tło do elementów dekoracyjnych. Doskonałym rozwiązaniem będzie  połączenie neutralnego odcienia ścian z nowoczesną fototapetą lub ręcznie wykonanym graffiti, które będzie stanowiło dopełnienie całości. W związku  tym, iż pokój jest miejscem, w którym nastolatek uczy się, ściany nie mogą rozpraszać wielością kolorowych elementów.

Idealne krzesło

W okresie dojrzewania notuje się intensywny wzrost dziecka. W zawiązku z tym najlepiej, aby meble znajdujące się w pokoju nastolatka rosły wraz z nim. Idealnym tego przykładem jest krzesło, które powinno posiadać wygodny uchwyt umożliwiający regulację jego wysokości. Oprócz tego idealne krzesło powinno być wyposażone we wsporniki na ramiona, a także wygodne, wyprofilowane oparcie. Prawidłowa postawa podczas siedzenia przed biurkiem jest niezwykle ważna. To od niej zależy w jakim stanie w przyszłości będzie kręgosłup dziecka.

Doskonałym rozwiązaniem podczas aranżowania pokoju jest podzielenie go na strefy. Taki układ sprzyja wypoczynkowi, a także skupieniu się na rozwiązywanym problemie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here