Prasowanie ubrań parą – czy warto?

0
1399

Delikatne tkaniny to prawdziwe wyzwanie w kontekście prasowania zwykłym żelazkiem. Falbany, zagięcia, a także inne urozmaicenia, które pełnią funkcję dekoracyjną, bywają największą zmorą podczas wykonywania tej czynności. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia, które całkowicie zmieniają oblicze prasowania, a są to prasowacze parowe do ubrań!

Kilka słów na początek, czyli prasowacz parowy i jego zalety

Wydawać by się mogło, że prasowacz parowy służy tylko i wyłącznie do rozprostowywania ubrań. Tymczasem za tym urządzeniem kryje się szereg innych korzyści wynikających z jego zastosowania. Do najważniejszych zaliczamy na pewno opcję związaną z usuwaniem bakterii oraz roztoczy. Niezwykle istotna jest również kwestia odświeżenia ubrań, a tym samym usuwania z nich nieprzyjemnego zapachu. Jest to ogromna zaleta szczególnie dla osób palących, ponieważ prasowacz parowy pomaga zniwelować nieprzyjemny zapach dymu papierosowego.

Specjalista do zadań ekstremalnych, czyli o prasowaniu trudnych miejsc

Każdy z nas posiada w swojej szafie ubranie, którego wręcz nienawidzi prasować. Skomplikowany krój, delikatny materiał a w dodatku niewielkie falbanki przy sukienkach doprowadzają do szału każdą perfekcyjną panią domu. W takich sytuacjach prasowacz parowy wydaje się niezastąpionym ogniwem podczas pracy domowej. Funkcjonalny prasowacz parowy ze stojakiem to nie tylko efektowne, ale również wygodne rozwiązanie. Podczas prasowania można powiesić ubranie, a tym samym wygładzić każdy uciążliwy zakamarek materiału.

Jak używać prasowacz parowy?

W każdym zestawie powinna się znaleźć specjalna rękawica, dzięki której nie poparzysz swojej dłoni podczas pracy. Wystarczy przyłożyć końcówkę urządzenia do ubrania, by spokojnym ruchem rozprowadzić parę wodną w każdej części tkaniny.

Prasowanie w 5 minut! Czy to możliwe?

prasowaczem parowym tak! Wyprasowanie całej koszuli, sukienki, a nawet letniego kombinezonu nie zajmie Ci więcej niż 5 minut. Wszystko to ze względu na łatwość obsługi tego urządzenia oraz silne działanie pary wodnej. Najbardziej efektowną, a tym samym najlepszą metodą prasowania tym urządzeniem jest przesuwanie dyszą od spodu materiału.

Prasowanie jeszcze nigdy nie było tak szybkie i przyjemne! Pora się pożegnać z tradycyjnymi rozwiązaniami i postawić na innowację, której celem jest ułatwienie życia. Czy jesteś gotowa na to gotowa?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here