Polskie płytki ceramiczne – światowa jakość

0
1798
polskie płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to jeden z najstarszych materiałów budowanych – pierwsze płytki ceramiczne zostały znalezione w wykopaliskach na terenie starożytnej Mezopotamii i pochodzą sprzed nawet kilkunastu tysięcy lat! Od tego czasu popularność ceramiki i używanie ceramicznych płytek w wystroju mieszkań, zwłaszcza wnętrz narażonych na wilgoć i brud, takich jak łazienka, kuchnia czy przedpokoje, nie słabnie. W ciągu ostatnich dekad w Polsce szczególnie popularne były płytki ceramiczne z importu, jednak w ostatnich latach szala wydaje się przeważać na stronę płytek ceramicznych produkowanych lokalnie.

Polskie płytki ceramiczne cieszą się rosnącą popularnością nie tylko w kraju, ale przede wszystkim na świecie. Płytki ceramiczne z Polski, produkowane z mieszanki gliny i piasku, formowane, odpowiednio cięte i wypiekane nawet w temperaturze 12000 stopni Celsiusza, są na świecie cenione przede wszystkim ze względu na niezwykłą jakość i trwałość wykonania. Oprócz tego płytki ceramiczne z Polski, takie jak na przykład te dostępne w portalu http://www.interio.lublin.pl/, są chwalone na świecie za oryginalny i gustowny design, często są także wyróżniane, a nawet nagradzane w konkursach i plebiscytach designerskich. Dlatego trudno się dziwić, że w ostatnich latach niektórzy z polskich przedsiębiorców, zajmujących się produkcją płytek ceramicznych, rozpoczęła eksport do nawet 30 różnych krajów w Europie i na świecie!

Dlatego także kiedy to my decydujemy się na remont lub budowę domu, warto jest zwrócić uwagę na lokalne płytki produkujące i sprzedające ceramiczne płytki. Z pewnością zachwycą one projektem nie tylko nas, ale także naszą rodzinę i znajomych, a jakość ich wykonania dorówna, a nawet prześcignie jakość płytek sprowadzanych z zagranicy.

Coraz częściej słyszy się także o polskich firmach, które rozpoczynają współpracę z zagranicznymi partnerami i designerami. Taka współpraca łączy najlepsze strony ceramicznego biznesu z różnych krajów, a połączenie pomysłów, zagranicznego wzornictwa i polskiej jakości wykonania przynosi wspaniałe efekty.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here