Podkład pod panele – maty kwarcowe

0
4515

Na każdego niemal przynajmniej raz w życiu spadnie większy remont, wykończenie mieszkania lub wręcz budowa domu. Każdy więc przynajmniej raz w życiu stanie przed koniecznością wyboru i położenia podłogi. Jest to niezwykle ważny element każdego wnętrza – nie ze względu na estetykę (choć też), ale ze względu na komfort użytkowników. Chodzi tu zarówno o komfort termiczny (zimne podłogi to zmora wielu pomieszczeń), jak i akustyczny (głucho dudniące podłogi potrafią nieźle uprzykrzyć życie). Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości podłogę – tak panele, jak i to, co pod nimi.

Co jest w podłodze?

Nie wystarczy położyć deski lub panele na betonowej wylewce. To jeszcze nie jest podłoga. Wysokiej jakości podłoga ma także podkład pod panele. Taki podkład, na przykład mata kwarcowa, to, między innymi wyrównanie punktowych nierówności, a także izolacja – termiczna i akustyczna.
Takim podkładem wysokiej jakości, o bardzo dobrych właściwościach termicznych może być na przykład podkład kwarcowy pod panele. To materiał nadający się zarówno pod panele laminowane, jak i podłogi pływające, sprawdzający się też przy ogrzewaniu podłogowym.

Jaka mata kwarcowa?

Gdy mowa o matach kwarcowych można wskazać konkretny model – Multiprotect by Arbiton. To zaledwie półtoramilimetrowy kwarcowy podkład. Jest on zintegrowany z folią PE. W konsystencji, wyglądzie przypomina filc, taki sam, jak ten wykorzystywany do zabezpieczania mebli. Ale nie zmienia to faktu, że jest to mata kwarcowa. Podkład Multiprotect 1000 ma niski (a nawet bardzo niski) opór cieplny (zaledwie 0,006m2K/W) i właśnie dlatego tak dobrze nadaje się do ogrzewania podłogowego.

Podkłady Arbiton sprawdzą się jako izolator akustyczny – tłumią dudnienie i dźwięki między piętrami. Mogą znaleźć zastosowanie pod panele drewniane i pod laminaty. Można kupić je w rolkach o wymiarach 1 na 8 metrów (waga 12kg). Warto wspomnieć jeszcze, że posiada rekomendację EPLF.

Gdzie kupić dobrą matę kwarcową?

Najprościej kupić matę kwarcową w sklepie internetowym. Jednak nie każdy sklep będzie równie dobry. Godzien polecenia jest sklep podlogi24.net. To miejsce oferuje szeroki wybór certyfikowanych materiałów wysokiej jakości. Oprócz tego oferuje też doradztwo i gwarancję. Dostawy realizuje na terenie całego kraju.

Maty kwarcowe Multiprotect 1000 w sklepie podlogi24.net są dostępne w dobrej cenie. Sklep należy do firmy Wnętrza z klasą z Kalisza. Firma ma duże doświadczenie w tworzeniu wnętrz wysokiej jakości, jest sprawdzonym partnerem wielu osób mierzących się z remontami i budowami.

[Głosów:17    Średnia:3.2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here