Podesty robocze zamiast drabiny

0
3765
Podesty robocze zamiast drabiny

Zabierając się za prace remontowe, jednym z głównych wykorzystywanych narzędzi jest drabina. Okazuje się jednak, że to wcale nie takie oczywiste, zwłaszcza, że istnieje równie ciekawa, choć niedoceniana alternatywa. Dlaczego warto postawić na podesty robocze?

Podesty robocze z pozoru tylko mogą przerażać profesjonalnym wyglądem. Tak naprawdę przeznaczone są do każdego rodzaju prac remontowych – tych wykonywanych przez fachowców, ale i domowych. Jeśli do tej pory mocowaliście się z drabiną, pora pomyśleć o bezpieczniejszym rozwiązaniu. Podest roboczy w wielkim uproszczeniu to łatwa w montażu platforma, zapewniająca przede wszystkim stabilność przy jednoczesnej możliwości poruszania się w jej obrębie bez konieczności przestawiania jej. Przyzwyczajeni do drabin majsterkowicze dobrze znają przecież każdorazowe przestawianie drabiny w miarę postępu prac, np. malarskich, prawda?

Uniwersalność podestów roboczych polega na ich przeróżnych konfiguracjach ich montażu tak, by zapewnić komfort pracy na różnych wysokościach, w zależności od umocowania platformy, po której będziemy się poruszać. Oznacza to nie tylko możność ustawienia podestu na płaskiej powierzchni, ale także na pochylniach czy schodach, dobierając odpowiednie elementy. Dzięki temu stanowi on nieocenioną pomoc podczas remontów mieszkań i domów oraz ich obejścia, wykorzystywany może być też do prac konserwatorskich. Kompaktowy po złożeniu jest  idealny dla domowego zastosowania. Często wykorzystuje się go jako zabezpieczenie pracy podczas napraw czy rutynowych czynności w warunkach szczególnie niebezpiecznych (wysokość!), co tym bardziej podkreśla niezawodność takiego rozwiązania.

Dopełnieniem wszechstronności zastosowania podestów roboczych są dostępne akcesoria, jak na przykład kółeczka umożliwiające przemieszczanie ich. Warto podkreślić także materiały, z jakich są wykonane poszczególne elementy – tu nacisk kładziony jest na wytrzymałość, stabilność i bezpieczeństwo, poprzez takie z pozoru drobiazgi, jak stopki antypoślizgowe czy również zapobiegająca poślizgnięciom powierzchnia samych podestów.

Zanim po raz kolejny wejdziecie na drabinę po to, by co rusz schodzić z niej po narzędzia czy w celu przestawienia jej kawałek dalej, rozważcie zastosowanie kompaktowego podestu roboczego. Warto wykorzystywać narzędzia, które wykorzystują fachowcy, a które z powodzeniem znajdują zastosowanie w przydomowych pracach, czyniąc je bardziej bezpieczne i mniej uciążliwe.

Materiał promocyjny.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here