Płot żaluzjowy

0
6181
płot żaluzjowy

Płot żaluzjowy to kolejny element ogrodzenia, które równie mocno cieszy się znaczną popularnością. Niewątpliwie to dobrane oraz w pełni obrobione przesłony drewniane. Mianowicie płoty żaluzjowe są mocowane na specjalnej ramie, która występuje w różnych wersjach. Płoty żaluzjowe mają za zadanie być elementem ruchowym, dzięki którego całe zastosowanie i przeznaczenie produktu, spełni oczekiwania klienta.

płot żaluzjowy

Z czego są wykonane płoty żaluzjowe?

To bardzo proste pytanie. Zdecydowanie z drewna. Pytanie tylko z jakiego. Zawsze płoty żaluzjowe są wykonywane z drewna zebranego w danym sezonie. Kolejno takie drewno jest poddawane kilku procesom obróbki. Mowa tutaj o struganiu, szlifowaniu, wygładzeniu i pozbyciu się wszelkich niedoskonałości. Każdy z elementów płota żaluzjowego posiada odpowiednią regulację. Dodatkowo produkty te występuję w różnych wersjach. Najbardziej charakterystyczną jest nieruchoma. W takim układzie każda z przesłon zostaje na stałe połączona z innym elementem. Każda pojedyncza przesłona ma od pięciu wkrętów, które mają pełnić funkcję swojego rodzaju kołków. Najprościej mówiąc, wykonują one ciężką pracę, której nie jesteśmy wykonać my. Inną wersją płotu żaluzjowego jest odmiana regulowane bez łącznika. Mówi się tak o każdym elemencie, który wymaga typowo indywidualnej regulacji. Z kolei ostatnia wersja, czyli regulowana z łącznikiem to jedna z najbardziej luksusowych wersji płota żaluzjowego. Została ona wyposażona w dodatkowy łącznik, który stał się jeszcze jednym elementem utrzymującym każdą z przesłon.

 

Kilka słów więcej o płocie żaluzjowym

 Przeważnie płot żaluzjowy jest wypełniony specjalnymi listwami w kierunku poziomu. Cała jego konstrukcja jest bardzo solidna. W przypadku zalet nie możemy zapomnieć o wysokiej jakości wykończenia, estetyki wykonania, a przede wszystkim o łatwym montażu. W pierwszym momencie po przeczytaniu nazwy płot żaluzjowy, możemy jego wygląd skojarzyć z żaluzją, którą bardzo często montujemy na oknach. Będzie to dobry kierunek myślenia, gdyż płot żaluzjowy właśnie tak wygląda, niczym żaluzje, którymi zasłaniamy okna, gdy idziemy spać.

 

[Głosów:6    Średnia:2.5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here