Pieluchy jednorazowe – dlaczego warto kierować się nie tylko ceną?

0
2947
Pieluchy jednorazowe - dlaczego warto kierować się nie tylko ceną?

Nie od dziś wiadomo, że dziecko to skarbonka bez dna. Większość rodziców stara się ograniczyć koszty, np. kupują używane ubranka i wózki. Czasem oszczędność kieruje również rodzicami przy wyborze pieluszek. Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że to najtańsze rozwiązanie, nie koniecznie jest najlepsze dla dziecka.

Szkodliwe działanie tradycyjnych pieluszek

Do niedawna bardzo popularne były jednorazowe pieluszki – dokładnie te, które można dostać w każdym sklepie lub większym markecie. Rodzice byli nimi zachwyceni, ponieważ po przewinięciu „kłopo” lądował w koszu na śmieci i było po wszystkim.

Niestety, z biegiem czasu wyszło na jaw, że jednorazówki wcale nie są takie najlepsze. Materiał, z których je wykonano, jest sztuczny i nie przepuszcza powietrza. Zawarte w materiale wybielacze, barwniki i środki zapachowe mają za zadanie nadać ładny wygląd i woń, jednak bardzo często są przyczyną różnego rodzaju alergii, podrażnień, a nawet pieluszkowego zapalenia skóry. Ponieważ pieluchy jednorazowe mają ogromną chłonność, sprawia to, że rodzice rzadziej je zmieniają, a to również przyczynia się do powstawania odparzeń i namnażania bakterii.

Ekologiczne pieluchy jednorazowe.

Zapewne niewielu rodziców wie, że aby uchronić dziecko przed szkodliwym działaniem substancji zawartych w pieluchach, nie trzeba od razu podejmować decyzji o pieluchowaniu wielorazowym. Istnieją bowiem jednorazówki ekologiczne, naturalne i zdrowe dla skóry dziecka. Na rynku jest wiele firm, które produkują właśnie takie artykuły higieniczne. O dziwo – ceny wcale nie różnią się zbytnio od tych nieekologicznych.

Beaming Baby to marka, której głównym produktem są ekologiczne pieluchy jednorazowe. Produkty te mają obniżoną liczbę substancji chemicznych, są całkowicie wolne od surowców modyfikowanych, ropy naftowej i wybielaczy optycznych. Zapięcia i ściągacze zapewniają komfort, a warstwa chłonna (w przeciwieństwie do tej w zwykłych pieluchach) nie jest wykonana ze sztucznego materiału, ale z przewiewnej bawełny i kukurydzy.

dziecko na łące

Pieluszki fińskiej firmy Muumi charakteryzują się superchłonnym wkładem, solidnymi (wielorazowymi) rzepami oraz szczelnymi ochraniaczami. Świetnie przepuszczają powietrze, a do miękkiej tkaniny użytej od wewnątrz nie wykorzystano żadnych barwników ani wybielaczy.

Pieluszki firmy Abena to artykuły, które nie zawierają perfum, inhibitorów zapachu, balsamów i substancji nawilżających – dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko alergii i podrażnień. Nie posiadają również lateksu, ftalanów, organtyn (MBT, DBT, TBT), metali ciężkich, Cl (Chloru), HCHO (Formaldehydu), kalafonii, AZO-pigmentów, PVC, substancji uznanych jako szkodliwe dla zdrowia lub środowiska, znanych alergenów, substancji zaklasyfikowanych jako miejscowo drażniące, uczulające, rakotwórcze, mutagenne.

Wszystkie prezentowane pieluchy cechuje przede wszystkim komfort. Dbając o dobro malucha warto się zastanowić nad zakupem zdrowych pieluszek. Jeżeli nie jesteście pewni ich jakości, kupcie na początek mniejszą ilość, na przykład w sklepie z pieluchami dla dzieci Bobomio.pl.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here